fbpx
Wiadomości

28-latek mając ponad 3 promile spowodował kolizję i próbował schować się w domu.

Policjanci zatrzymali 28-latka, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję z innym pojazdem zaparkowanym przy posesji i oddalił się pieszo do domu. Mundurowi po kilkunastu minutach zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu.

Badanie trzeźwości wykazało, że miał on ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem, gdzie grozić może mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (20.09.2019) około godziny 19.00 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym w jednej z miejscowości gminy Kowal. Z relacji wynikało, że chwilę wcześniej w zaparkowany przy drodze pojazd uderzyło bmw, a kierujący mógł być pod wpływem alkoholu. Kiedy na miejsce dotarli mundurowi od świadków dowiedzieli się, że po całym zdarzeniu kierowca bmw, od którego wyczuwalny był alkohol, oddalił się do domu, pozostawiając uszkodzony swój pojazd. Dzięki tym informacjom już kilkanaście minut od kolizji policjanci zapukali do jego domu i zatrzymali w nim 28-latka do wyjaśnienia sprawy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on 1,59 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieje- informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski KMP Włocławek

Teraz policjanci z Komisariatu Policji w Kowalu prowadzą dwa postępowania dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. 

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji