fbpx
Testowy baner
Wiadomości

26 zdarzeń drogowych, 1 wypadek, 5 nietrzeźwych kierowców- tak wyglądał miniony weekend na drogach.

W miniony weekend włocławscy policjanci czuwali jak zwykle nad bezpieczeństwem użytkowników dróg. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący, a także ich stan trzeźwości.

Odnotowano 26 zdarzeń drogowych, z których jedno zakwalifikowane zostało jako wypadek. Policjanci zatrzymali ponadto pięciu nietrzeźwych kierujących, a kolejnym pięciu zatrzymali prawa jazdy z powodu znacznego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

Podczas ostatnich trzech dni nad bezpieczeństwem użytkowników dróg czuwali jak zwykle policjanci ruchu drogowego i prewencji. W minionym okresie odnotowali na drogach miasta i powiatu włocławskiego 26 zdarzeń drogowych.

Aż 12 z nich miało miejsce w piątek (30.10.20) po południu. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło wówczas na ul. Okrzei. Według wstępnych ustaleń policjantów, 65-latka kierująca seatem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. 65-letni cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a funkcjonariusze zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowyinformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Policjanci sprawdzali także prędkość poruszających się w naszym regionie pojazdów. W pięciu przypadkach zatrzymali kierującym prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h więcej niż dozwolone limity. Każdy z nich ukarany został także wysokim mandatem i punktami karnymi.

Ponadto badanie alkomatem przeprowadzone u pięciu kierujących wykazało, że prowadzili oni pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-latek poruszający się motorowerem Jonway, zatrzymany do kontroli w m. Siewiersk, gm. Choceń. Mieszkaniec pow. włocławskiego miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna, podobnie jak inni pijani kierujący, wkrótce stanie przed sądem. Każdemu z nich grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdówst. sierż. Tomasz Tomaszewski

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji