fbpx
Wiadomości

25-latek kierował pod wpływem narkotyków, w aucie przewoził środki odurzające.

Policjanci z Włocławka zatrzymali w niedzielę wieczorem 25-latka kierującego autem bez uprawnień i  pod wpływem narkotyków. Mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające i przyrząd do przygotowywania porcji. Mieszkaniec gminy Lubraniec stanie przed sądem.

W niedzielę (01.12.2019) wieczorem policjanci ruchu drogowego z Włocławka patrolujący trasę w gm. Lubraniec, zwrócili uwagę na pojazd jadący za nimi. Samochód utrzymywał stały dystans od radiowozu, nie wyprzedzał go nawet, gdy ten znacznie zwolnił i prawie się zatrzymał. Kierujący zachowywał się, jakby miał coś do ukrycia i za wszelką cenę nie zbliżał się do policyjnego auta.

Mundurowi włączyli światła błyskowe i zatrzymali go do kontroli. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą seata nie kontrolował mimiki twarzy i unikał kontaktu wzrokowego. Funkcjonariusze poddali go badaniu narkotestem, który wykazał obecność narkotyków we krwi. Ponadto 25-latek przewoził w aucie młynek do mielenia marihuany z zawartością środków odurzających i woreczek z zapakowanymi narkotykami. Policjanci przebadali testerem te substancje i okazało się, że były to marihuana i  amfetamina, z których można by stworzyć kilka porcji narkotykówinformuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

25-latek odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji