fbpx
Testowy baner
Wiadomości

241 kontroli mundurowych w związku z wprowadzonymi obostrzeniami.

Policjanci od początku wprowadzenia żółtej strefy dla miasta i powiatu patrolują i kontrolują stosowanie nowo wprowadzonych obostrzeń .Najważniejszym elementem minimalizującym zakażenie się koronawirusem jest zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa, nie tylko w sklepach czy lokalach, ale także w przestrzeni publicznej.

Od soboty (10.10.2020) kiedy to na terenie całego kraju wprowadzono nowe obostrzenia związane z zachowaniem dystansu społecznego oraz obowiązkiem noszenia elementów zakrywających usta i nos w przestrzenie publicznej, na ulicach można spotkać więcej patroli kontrolujących przestrzeganie przepisów. Nadrzędnym celem tych działań jest zminimalizowanie możliwości zarażenia się wirusem, którego my nie widzimy, a on niestety to wykorzystuje.

Od wprowadzenia żółtej strefy tj. 10 października 2020 roku dla mieszkańców miasta i powiatu włocławscy mundurowi ujawnili niestety 60 osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W 19 przypadkach takie zachowanie zakończyło się mandatem karnym, natomiast w 41 przypadkach policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.Również przez cały czas policjanci kontrolują stosowanie się do innych obostrzeń związanych z transportem publicznym, sklepami oraz punktami usługowymi. Do wczoraj mundurowi przeprowadzili 241 takich kontroliinformuje
st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Pamiętajmy, że w każdym przypadku nierespektowania obostrzeń funkcjonariusze będą stosować zasadę „zero tolerancji”. Jednak to my powinniśmy sami zadbać o bezpieczeństwo własne i rodziny poprzez stosowanie się do obostrzeń, dzięki którym możemy uniknąć zarażenia się wirusem.

Informacja prasowa KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji