fbpx
Wiadomości

2,3 promila miał kierowca BMW, motocyklista „tylko” ponad 1,3 promila.

W miniony weekend włocławscy policjanci kilkanaście razy wzywani byli do zdarzeń drogowych na terenie miasta i powiatu. Sześciokrotnie wykonywali czynności w związku z pijanymi kierującymi. Ponadto zatrzymali cztery prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze z włocławskiej jednostki policji już w  piątek (22.05.2020) późnym wieczorem zatrzymali w centrum miasta do kontroli BMW. Jak się okazało kierujący miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. 37-latek stracił już prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.

Za swoje postępowanie odpowie także 31-latek siedzący za kierownicą BMW. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w sobotę (23.05.20) po południu w m. Chełmica Duża. Badanie alkomatem wykazało, że miał około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek mieszkaniec pow. lipnowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania. Za popełnione przewinienia stanie przed sądem.

Z kolei wieczorem na ul. Toruńskiej policjanci ruszyli za kierującym motorowerem, który popełnił wykroczenie drogowe, a następnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Sprawne działanie skierowanych na miejsce patroli pozwoliło na szybkie zatrzymanie kierującego, który porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Jak się okazało 30-latek miał ponad 1.3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Włocławka odpowie za jazdę po pijanemu i niezatrzymanie się do kontroli, a także za szereg wykroczeń w ruchu drogowyminformuje st. sierż Anita Szefler-Ciupińska

Kilka godzin później w ręce patrolujących miasto mundurowych trafił następny amator jazdy po alkoholu. Tuż po północy na ul. Celulozowej policjanci zatrzymali do kontroli renault. Od kierującego 35-latka wyczuli silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu będzie odpowiadał przed sądem.

W niedzielę (24.04.2020) w południe m. Lutobórz, gm. Choceń w ręce mundurowych „wpadł” kierujący renault 46-latek. Mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu stanie przed sądem.

Natomiast wieczorem dyżurny włocławskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Rozdroże wjechał pojazd, z którego oddaliły się 3 nietrzeźwe osoby. Kierujący miał posiadać widoczne obrażenia głowy.

Policjanci w rozmowie z okolicznymi mieszkańcami ustalili, iż 2 mężczyzn i kobieta udało się w kierunku pobliskich ogródków działkowych. Mundurowi odnaleźli tam opisywane osoby i wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia. Dwóch mężczyzn w wieku 26- i 44-lat oraz 24-latka potwierdziło udział w zdarzeniu drogowym. Od wszystkich wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że młodszy z mężczyzn miał 1,6 promila, starszy 3,4 promile, a kobieta 1,7 promila alkoholu w organizmie. Decyzją lekarza osoby nie wymagały hospitalizacji i zostały doprowadzone do policyjnej celi do wyjaśnienia. Śledczy zabezpieczyli pojazd oraz zgromadzili materiał dowodowy w postaci m.in. śladów biologicznych i osmologicznych. Będą teraz ustalać udział każdej z osób w opisywanym zdarzeniu –st. sierż Anita Szefler-Ciupińska

Oprócz pijanych „za kółkiem” prawo jazdy stracili w weekend także kierujący, którzy znacznie przekroczyli prędkość przemieszczając się przez obszar zabudowany. Dwie osoby jadące ul. Toruńską oraz dwóch mężczyzn przejeżdżających przez m. Skoki Duże, gm. Włocławek, „gnało” od 103 do 110 km/h pomimo obowiązującego limitu 50 km/h. Wszyscy otrzymali wysokie mandaty i punkty karne, a ponadto przez najbliższe 3 miesiące będą podróżować na fotelu pasażera.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji