fbpx
Wiadomości

2021 rok to jubileuszowy rok ANWILU

Niedawno włocławski ANWIL świętował półwiecze, tymczasem przybyło mu już kolejnych pięć lat. Dokładnie 17 lipca spółka obchodzi swoje 55. urodziny.

ANWIL powstał w 1966 roku, gdy zapadła decyzja o budowie zakładu wytwarzającego nawozy azotowe. Kolejno w latach 1971 – 1972 uruchomiono wytwórnię saletry amonowej, kwasu azotowego i amoniaku. Następnie w roku 1976 rozpoczęła się budowa instalacji polichlorku winylu. Od 2012 roku jedynym właścicielem chemicznej spółki jest PKN ORLEN.

Jeden z największych podmiotów w Grupie ORLEN ma znaczący wpływ na budowę wartości jej segmentu petrochemicznego. Firma jest drugim co do wielkości producentem nawozów azotowych w naszym kraju. Obecnie ich roczna produkcja wynosi około 966 tysięcy ton (wkrótce wzrośnie o około połowę dzięki rozbudowie mocy
produkcyjnych). ANWIL jest także jedynym w Polsce producentem suspensyjnego polichlorku winylu. Jego dobowa produkcja to około 1000 ton. We Włocławku powstają także granulaty oraz płyty z PCW. W sumie produkty spółki, włączając rynek polski, trafiają do 30 krajów świata.

ANWIL jest dziś także największym pracodawcą w regionie kujawsko-pomorskim – obecnie zatrudnia ponad 1600 osób. To jedyna – obok PKN ORLEN – spółka w Grupie, która otrzymała tytuł Top Employer i od dwóch lat jest wymieniana w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Została także wybrana do grona trzech najbezpieczniejszych
pracodawców w kraju. Dla ANWILU ważny jest rozwój i konsekwentne myślenie o przyszłości. Obecnie realizowana jest tu niezwykle istotna nie tylko dla spółki, ale również dla Grupy ORLEN inwestycja – rozbudowa nawozowych mocy produkcyjnych.

Z okazji jubileuszu ANWIL przygotował dla swoich pracowników szereg atrakcji. Najbardziej angażującym wydarzeniem był konkurs wiedzy na temat spółki, w którym wzięło udział blisko 100 osób. Obchody firmowego święta pozostawiły
także swój ślad poza siedzibą ANWILU. Pracownicy w akcji wolontariackiej posadzili 55 dębów wzdłuż drogi krajowej nr 91, nieopodal siedziby spółki, a dzięki charytatywnej inicjatywie „Chemicy Dzieciom” 55 tys. zł trafiło do lokalnych domów dziecka z przeznaczeniem na wakacyjny wypoczynek.

Również z tej okazji, dokładnie dzisiaj, ANWIL premierowo przedstawił film opowiadający o historii firmy oczami jej byłych pracowników. Zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej produkcji.

Polecamy

1 komentarz

  1. Polski bezład.Szkoda tylko ,że Pani prezes Anwilu (grupa Orlen) nie chce podpisać umów z firmami zatrudniającymi lokalnych mieszkańców,zapewniając im pracę i życie.Ja np. mam na utrzymaniu niepełnosprawną żonę.Pozdrawiam.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: