fbpx
Testowy baner
Wiadomości

2021 rok to jubileuszowy rok ANWILU

Niedawno włocławski ANWIL świętował półwiecze, tymczasem przybyło mu już kolejnych pięć lat. Dokładnie 17 lipca spółka obchodzi swoje 55. urodziny.

ANWIL powstał w 1966 roku, gdy zapadła decyzja o budowie zakładu wytwarzającego nawozy azotowe. Kolejno w latach 1971 – 1972 uruchomiono wytwórnię saletry amonowej, kwasu azotowego i amoniaku. Następnie w roku 1976 rozpoczęła się budowa instalacji polichlorku winylu. Od 2012 roku jedynym właścicielem chemicznej spółki jest PKN ORLEN.

Jeden z największych podmiotów w Grupie ORLEN ma znaczący wpływ na budowę wartości jej segmentu petrochemicznego. Firma jest drugim co do wielkości producentem nawozów azotowych w naszym kraju. Obecnie ich roczna produkcja wynosi około 966 tysięcy ton (wkrótce wzrośnie o około połowę dzięki rozbudowie mocy
produkcyjnych). ANWIL jest także jedynym w Polsce producentem suspensyjnego polichlorku winylu. Jego dobowa produkcja to około 1000 ton. We Włocławku powstają także granulaty oraz płyty z PCW. W sumie produkty spółki, włączając rynek polski, trafiają do 30 krajów świata.

ANWIL jest dziś także największym pracodawcą w regionie kujawsko-pomorskim – obecnie zatrudnia ponad 1600 osób. To jedyna – obok PKN ORLEN – spółka w Grupie, która otrzymała tytuł Top Employer i od dwóch lat jest wymieniana w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Została także wybrana do grona trzech najbezpieczniejszych
pracodawców w kraju. Dla ANWILU ważny jest rozwój i konsekwentne myślenie o przyszłości. Obecnie realizowana jest tu niezwykle istotna nie tylko dla spółki, ale również dla Grupy ORLEN inwestycja – rozbudowa nawozowych mocy produkcyjnych.

Z okazji jubileuszu ANWIL przygotował dla swoich pracowników szereg atrakcji. Najbardziej angażującym wydarzeniem był konkurs wiedzy na temat spółki, w którym wzięło udział blisko 100 osób. Obchody firmowego święta pozostawiły
także swój ślad poza siedzibą ANWILU. Pracownicy w akcji wolontariackiej posadzili 55 dębów wzdłuż drogi krajowej nr 91, nieopodal siedziby spółki, a dzięki charytatywnej inicjatywie „Chemicy Dzieciom” 55 tys. zł trafiło do lokalnych domów dziecka z przeznaczeniem na wakacyjny wypoczynek.

Również z tej okazji, dokładnie dzisiaj, ANWIL premierowo przedstawił film opowiadający o historii firmy oczami jej byłych pracowników. Zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej produkcji.

Polecamy

1 komentarz

  1. Polski bezład.Szkoda tylko ,że Pani prezes Anwilu (grupa Orlen) nie chce podpisać umów z firmami zatrudniającymi lokalnych mieszkańców,zapewniając im pracę i życie.Ja np. mam na utrzymaniu niepełnosprawną żonę.Pozdrawiam.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: