fbpx
Wiadomości

18-miesięczne dziecko pod opieką pijanych rodziców. Para odpowie przed sądem, ojciec chłopca także za jazdę na „podwójnym gazie”.

Miniony weekend to niestety dwóch zatrzymanych przez włocławskich policjantów jadących na tzw. „podwójnym gazie”. Kierującym za jazdę  samochodem po drodze publicznej  w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec jednego z nich wcześniej była podjęta interwencja straży miejskiej dotycząca opieki nad dzieckiem wspólnie z żoną w stanie nietrzeźwości, z której materiały trafią do sądu.

W miniony piątek , 20 marca przy ulicy Witosa około godziny 18.00  policjanci, dzięki informacji od Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, zatrzymali nietrzeźwego kierującego oplem. Powodem zainteresowania się policjanta była nietypowa jazda pojazdu. Po zatrzymaniu okazało się, co było tego przyczyną.

Przeprowadzone badanie trzeźwości 45-letniego mieszkańca powiatu włocławskiego dało wynik 2,1 promila alkoholu. W pojeździe podczas kontroli znajdowała się również żona kierowcy, która oświadczyła, że także wcześniej spożywała alkohol informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Jednak nie była to pierwsza interwencja wobec tej pary w tym dniu. Dwie godziny wcześniej, na ulicy Kaliskiej we Włocławku, małżeństwo opiekowało się 18-miesięcznym synem, będąc w stanie nietrzeźwości.

O całej sytuacji powiadomił nas dyżurny straży miejskiej. Na miejscu policjanci zastali strażników oraz parę z dzieckiem. Przeprowadzone badanie trzeźwości rodziców wykazało u 45-letniego mężczyzny ponad 2,1 promila alkoholu, natomiast u 32-latki ponad 2,6 promila. Po wykonanych czynnościach dorośli zostali przekazani rodzinie, a dziecko trafiło do placówki opiekuńczej. Para odpowie przed sądem za dopuszczenie do przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia 18-miesięcznego syna. Ponadto o całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny- st. sierż. Tomasz Tomaszewski

 

Polecamy

1 komentarz

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: