fbpx
Testowy baner
Wiadomości

18-latek zatrzymany za kradzież rozbójniczą.

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą.18-latek zabrał z półki sklepowej perfumy, po czym szarpiąc się z ochroniarzem, uciekł z drogerii.

Intensywne działania mundurowych doprowadziły do namierzenia i zatrzymania go kilka godzin po zdarzeniu. Dodatkowo śledczy ustalili, że odpowiada on za szereg kradzieży sklepowych w mieście. Mieszkańcowi Włocławka grozi do 10 lat za kratami.

W środę (30.09.2020) dyżurny włocławskiej jednostki policji został powiadomiony o zdarzeniu w jednej z drogerii w mieście. Z relacji zgłaszającego wynikało, że młody mężczyzna zabrał ze sklepowej półki 3 sztuki perfum i próbował wyjść, nie płacąc za towar. Jego zachowanie dostrzegł pracownik ochrony, który natychmiast stanął mu na drodze, by odzyskać skradziony łup. Młodzieniec zaczął się z nim szarpać i odpychać go, po czym uciekł ze sklepu, zostawiając na miejscu część towaru- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Całe zdarzenie zarejestrowane zostało przez monitoring, dzięki któremu zawiadomieni o zdarzeniu policjanci mogli natychmiast podjąć działania. Dysponując wizerunkiem sprawcy i własnymi ustaleniami, funkcjonariusze kilka godzin później zatrzymali 18-latka na terenie miasta.

Mieszkaniec Włocławka trafił do policyjnej celi, a śledczy dodatkowo ustalili, że mężczyzna od marca do maja 2020 roku dokonał w krótkich odstępach czasu 7 kradzieży różnych artykułów spożywczo-przemysłowych z drogerii i marketów w mieście, za które usłyszał łączny zarzut kradzieży. Z kolei dzisiaj na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy

2 komentarze

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: