fbpx
Testowy baner
Wiadomości

15 października Polska zagra z Belgią na stadionie OSiR.

Włocławska Akademia Piłkarska i Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej na zlecenie PZPN będzie gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego UEFA U17 Qualifying Round.

W turnieju zagrają reprezentacje Polski , Macedonii Północnej,Belgii i Liechtensteinu,mecze rozgrywane będą na obiektach we Włocławku, Inowrocławiu  i Toruniu. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

4 października odbyła się konferencja prasowa z udziałem członka prezydium KPZPN , prezydenta miasta oraz trenera, a zarazem prezesa WAP. W turnieju o awans do kolejnej rundy Mistrzostw Europy zagrają chłopcy do lat 17. Jak zaznaczył przedstawiciel KPZPN ,niewątpliwie to wydarzenie będzie dobrą promocją miasta.

Januariusz Stodolny KPZPN: Z Włocławkiem współpracujemy od kilku lat. W tym roku otrzymaliśmy, jako Kujawsko Pomorski Związek Piłki Nożnej też prawo organizacji tego turnieju eliminacyjnego. W ostatnim roku delegat UEFA, który nadzorował całość, napisał do PZPN list pochwalny- taka sytuacja bardzo rzadko się zdarza. Dzięki Włocławkowi również ta impreza może być w Polsce kontynuowana.

Marek Wojtkowski: Bardzo się cieszę, że kolejne ważne wydarzenie piłkarskie zawita do naszego miasta. To jest powód dla mnie do wielkiej satysfakcji. Pragnę podziękować KPZPN za to, że o Włocławku zawsze pamięta, a takie imprezy sportowe jak ta, która przed nami odbywają się w naszym mieście już cyklicznie. Dziękuję bardzo Jarosławowi Chwiałkowskiemu za to, że podjął się, razem ze swoim klubem Włocławską Akademią Piłkarską, organizacji tego wydarzenia –  wiem, że jest to wielka praca i wielka odpowiedzialność. 

Jarosław Chwiałkowski: Swój przyjazd na turniej zapowiedzieli skauci z Bayernu Monachium, Wolfsburga, Tottenhamu, Manchesteru United – to o czymś świadczy. Mamy do dyspozycji boiska w Brześciu Kujawskim, w Lubaniu i oczywiście obiekt OSiR Włocławek.Wszystkie drużyny będą miały do dyspozycji autokary z PZPN. Wszystko jest  zorganizowane i dopięte na ostatni guzik. 

Głównym miejscem pobytowym reprezentacji będzie Uzdrowisko Jutrzenka w Wieńcu .Każda ekipa liczy 20 młodych zawodników. Pierwszy mecz we Włocławku zostanie rozegrany 9 października o godz. 15:30 , będzie to spotkanie wprowadzające, Belgia – Liechtenstein. Ostatni pojedynek, który może być meczem na szczycie odbędzie się 15 października również we Włocławku  o godz. 15.30.

Jak informują organizatorzy turniej nie jest imprezą, która podlega pod „Ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych”- jest to impreza młodzieżowa.W związku z tym nie ma restrykcyjnych spraw dotyczących ilości porządkowych i ilości służb informacyjnych.

Jedynym bardzo ostrym wymogiem jest medyczne zabezpieczenie turnieju. Z meczów reprezentacji Polski będzie prowadzona transmisja bezpośrednio na kanale  „Łączy nas piłka”.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji