fbpx
Wiadomości

110 przedsiębiorców z całej Polski ,wręczenie statuetek, podpisanie umowy o współpracy z Państwową Uczelnią Zawodową- IV Gala Przedsiębiorców za nami.

Brzeska Strefa Gospodarcza na dzień dzisiejszy to kilkudziesięciu inwestorów, blisko 150 ha sprzedanych gruntów, 172 tys. m2 hal i budynków już powstałych lub wkrótce rozpoczynających realizację. 25 października odbyła się IV Gala Przedsiębiorców, miejscem tegorocznego spotkania był „Wieniecki Zakątek”.

110 przedsiębiorców z całej Polski ,wręczenie statuetek, podpisanie umowy o współpracy z Państwową Uczelnią Zawodową we Włocławku i patronat nad Galą,Pomorskiej Strefy Ekonomicznej.

Po raz pierwszy podczas Gali przyznano wyróżnienia dla osób i firm, biznesowo związanych z Brześciem Kujawskim, które swoim zaangażowaniem i działaniami w szczególny sposób przyczyniają się do kształtowania wizerunku, promocji i rozwoju gminy oraz tworzą i kreują markę brzeskiej przedsiębiorczości.

Tegoroczne nagrody zostały przyznane w trzech równorzędnych kategoriach:

LPP – za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej i współpracę w obszarach o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym,
Firmie KLEiB – za innowacyjne podejście do procesu inwestycyjnego i realizację inwestycji,
Wojciechowi Zawidzkiemu – za wizję, charyzmę i zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości na terenie gminy,
Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – za wieloletnią współpracę i wsparcie oraz realizację pierwszych w powiecie włocławskim inwestycji strefowych.

Burmistrz Tomasz Chymkowski: To ważne wydarzenie, iż każdy biznes -mały, średni czy duży ma szansę spotkać się raz w roku w jednym miejscu po to ,żeby wymienić doświadczenia, ale też podsumować naszą współpracę przez ostatnie 12 miesięcy. Myślę, że skończył się mit Brzeskiej Strefy, takiej która nie do końca została kiedyś rozumiana przez lokalnych polityków. Dzisiaj pokazujemy, że to jest zupełnie inna jakość. Przed nami potężne inwestycje, związane chociażby z rozpoczęciem budowy przez firmy LPP i RTE. Zawsze podkreślam , że  nasze działania nie tylko są skierowane do  naszych mieszkańców, ale i do  mieszkańców powiatu włocławskiego i większości naszego województwa.

Zastępca burmistrza Damian Chełminiak: Z roku na rok Gala Przedsiębiorców się rozrasta, a to tylko świadczy o tym, że rozwój gminy idzie w dobrym kierunku.

Wiceprezes Pomorskiej Strefy Ekonomicznej , Paweł Lulewicz: Każdy biznes zaczyna się tak naprawdę od spotkania, rozmowy, dlatego warto się spotykać.  A to co jest największą wartością tego typu spotkań to fakt, że nie trzeba się umawiać, nie trzeba patrzeć na zegarek, wszyscy są w jednym miejscu, można usiąść porozmawiać zarówno o sprawach zawodowych, jak i nawiązać bliższe relacje co w znaczącym stopniu ułatwia później współpracę biznesową. Cieszę się, że możemy patronować temu wydarzeniu. Ta współpraca jest tutaj o tyle dobra, bo Brześć ma znakomitego włodarza. Jest również wsparcie władz centralnych. Duże wsparcie i zaangażowanie ze strony  pani  poseł Anny Gembickiej. Dzięki takiej współpracy, takim ludziom ten rozwój jest realny, rzeczywisty i naprawdę zrównoważony.

Poseł Anna Gembicka: Gala Przedsiębiorców to świetna okazja do tego , żeby przedsiębiorcy z naszego regionu mogli się spotkać, nawiązać relacje nie tylko towarzyskie, ale przede wszystkim biznesowe. Bardzo się cieszę, że Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna objęła patronat nad tym wydarzeniem, bo w ramach Strefy działa wielu przedsiębiorców z naszego regionu. Strefa pomaga im także jeśli chodzi o tereny inwestycyjne, o prowadzenie działalności i bardzo się cieszę, że takie wydarzenia się odbywają już cyklicznie. Można powiedzieć, że to jest już taka mała tradycja. Mam nadzieję, że ona będzie trwała, bo na pewno potrzebne nam jest to żeby przedsiębiorcy, szczególnie z naszego regionu, poznawali się, współpracowali ze sobą- to się będzie przekładać na rozwój gospodarczy naszego województwa.

Prezydent Marek Wojtkowski: Staram się przyjeżdżać na Galę i wspierać moich kolegów samorządowców, burmistrza i wiceburmistrza- bo to co robią to jest naprawdę niezwykłe. Uważam, że powinniśmy działać solidarnie i myślę, że nam się to udaje. Tuż obok Brześcia Kujawskiego leży ponad 100 tys. miasto ze swoją infrastrukturą, szkołami średnimi i zawodowymi, uczelniami wyższymi, instytucjami kultury, teatrem, kinem- to są takie naczynia połączone i w ten sposób staramy się po prostu działać. Włocławek nie ma tylu hektarów dla przedsiębiorców na sprzedaż albo dzierżawę, a Brześć ma. Dlatego też budujemy mieszkania na wynajem z myślą o pracownikach, przedsiębiorcach, którzy się lokują w Brześciu, a być może będą mieszkać we Włocławku czym jestem bardzo zainteresowany, bo wiadomo, że każdy dodatkowy mieszkaniec Włocławka to jest PIT i dodatkowe wpływy do budżetu. To są argumenty nie do podważenia i dlatego też, tak jak powiedziałem na początku, wspieramy się wzajemnie i zawsze będę to robił. Przedsiębiorcom życzę przede wszystkim spokoju w prowadzeniu własnych biznesów, stabilnego otoczenia prawnego, bo to jest niezwykle ważne. Przedsiębiorcy muszą czuć opiekę państwa, ale taką opiekę może nie za bardzo wkraczającą w ich biznes. Państwo ma stwarzać stabilne podstawy prawne, a przedsiębiorcy poradzą sobie sami- bo konkurencja, wolny rynek to są takie mechanizmy, które same się regulują.

Prorektor ds. Nauczania i Studentów PUZ dr Robert Musiałkiewicz: Jest to bardzo ważny dzień dla naszej uczelni – zacieśniamy współpracę z Brzeską Strefą Gospodarczą , z Gminą Brześć Kujawski , z którą mamy dobre relacje.Chciałbym przypomnieć, że wiele firm, które tutaj inwestowało było gośćmi w naszych murach, pytając czy możemy realizować specjalności pod ich dziedzinę, specyfikę. Oczywiście nasza odpowiedź była na tak. Jesteśmy otwarci- wdrażamy, m.in. na Inżynierii Zarządzania specjalność związaną z zarządzaniem produkcji. Rozwijamy na Mechanice i Budowie Maszyn specjalność Automatyka i Robotyka. To co dzisiaj właściwie w każdym zakładzie pracy jest niezbędne.

Prokurent firmy Wiksbud, Zbigniew Sieradzki :. Jedną z realizowanych aktualnie przez nasza firmę inwestycji w Brześciu Kujawskim jest budowa Brzeskiego Centrum Kultury. Jest to jedna z największych inwestycji wykonywanych przez naszą spółkę. Jesteśmy na etapie wykonywania stanu surowego. Zakończenie realizacji jest planowane na koniec przyszłego roku. Wszystko idzie zgodnie z planem, z prośbą władz Brześcia Kujawskiego, planujemy zrealizować tą inwestycję wcześniej jak planowany termin umowy.

Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść: To jest tradycja spotkań przedsiębiorców i władz samorządowych tu właśnie w gminie Brześć Kujawski, dlatego, że tu mamy tą strefę rozwoju gospodarczego. To jest bardzo dynamicznie rozwijająca się część naszego województwa, ale nie dzieje się to przypadkiem. Dzieje się tak, że władze samorządowe opieką otaczają tych przedsiębiorców, którzy chcą w nią inwestować, którzy zainwestowali i którzy będą starali się tutaj rozwijać swoje przedsięwzięcia. Świetna inicjatywa dla tego samorządu.

Przedstawiciel firmy LPP Łukasz Piwoński: W Gali uczestniczymy po raz drugi ,myślę, że kolejna odbędzie się już pod naszym patronatem. Co do inwestycji , którą będziemy realizować w Brzeskiej Strefie Gospodarczej , w lipcu rozpoczęliśmy proces projektowania naszego magazynu- architekci współpracują jednocześnie z technologami. Myślimy, że wynikiem tego do końca roku powstanie koncepcja wielobranżowa, tak żebyśmy mogli na początku przyszłego roku wystartować z przetargiem i z rozpoczęciem inwestycji.

K.M.

 

 

 

 

Polecamy

1 komentarz

  1. LPP zasłużyło na nagrodę w 100 %, co chwilę było można usłyszeć o kolejnych regionalnych projektach, w które angażowała się spółka.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: