fbpx
Wiadomości

106 interwencji Straży Miejskiej podczas przedłużonego weekendu.

W czasie przedłużonego, świątecznego weekendu do Straży Miejskiej wpłynęło 106 różnego rodzaju interwencji, stanowią one pewien odsetek ogółu interwencji zgłaszanych do dyżurnego Straży Miejskiej.

8 listopada, około godz. 16:20 z terenu Michelina wpłynęła informacja, że na ulicy Jesiennej biegają dwa duże psy, bez żadnego nadzoru i bez zachowania środków ostrożności.

Dariusz Rębiałkowski rzecznik SM: Strażnicy, którzy pojawili się na miejscu stwierdzili, że furtka wejściowa do posesji była otwarta, jeden z psów został odłowiony i odwieziony do schroniska dla zwierząt. Wobec właściciela psów za popełnione wykroczenie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń zastosowano stosowny środek prawny.

Kolejna interwencja zrealizowana tego samego dnia około godz. 19:45 dotyczyła zabronionego wypalania odpadów.

Właściciel posesji przy ulicy Nagórskiego za spalanie płyt meblowych, płyt wiórowych i sklejki, został ukarany mandatem karnym, na podstawie przepisów art. 191 ustawy o odpadach- informuje rzecznik Straży Miejskiej 

Natomiast w dniu 10 listopada o godz. 18:59 operator systemu monitoringu wizyjnego miasta, zaobserwował dwóch mężczyzn, którzy skradli dwie flagi, państwową i miejską, znajdujące się przy pomniku na Placu Wolności.

Wysłany natychmiast na miejsce patrol, po kilku minutach ujął obu sprawców, których następnie przekazał  Policji, do przeprowadzenia dalszych czynności służbowych. Obie flagi zostały odzyskane- informuje Dariusz Rębiałkowski 

K.M.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji