fbpx
Wiadomości

101 mandatów za prędkość we Włocławku!

Funkcjonariusze włocławskiego ruchu drogowego uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”, podczas których sprawdzali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Niestety aż 101 kierujących jechało zbyt szybko, za co otrzymali mandat i punkty karne.

Przez cały piątkowy (19.05.2023) dzień  funkcjonariusze „drogówki” sprawdzali czy kierowcy podróżujący drogami naszego regionu stosują się do przepisów, zwłaszcza w zakresie ograniczeń prędkości. To właśnie  przekraczanie prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych. Funkcjonariuszy w tym dniu można było spotkać w miejscach najbardziej niebezpiecznych oraz w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych.

Mundurowi przeprowadzili 173 kontrole pojazdów i ujawnili szereg naruszeń w zakresie przestrzegania limitów prędkości. W 101 przypadkach kierowcy jechali zbyt szybko, z czego do 64 tego typu wykroczeń doszło w pobliżu przejścia dla pieszych.

Jeden z kierujących oprócz mandatu w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych utracił też na okres trzech miesięcy prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. 45-latek  jechał volkswagenem na ulicy Toruńskiej we Włocławku z prędkością 102 km/h, pomimo ograniczenia do 50 km/h.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji