fbpx
Testowy baner
Wiadomości

100 mln na stopień wodny w Siarzewie. Anna Gembicka: Wielokrotnie podejmowałam ten temat w rozmowach z premierem.

W czasie spotkania z mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego w Bydgoszczy Premier Mateusz Morawiecki ogłosił przekazanie 100 mln zł na prace związane ze stopniem wodnym w Siarzewie.
To środki, które są częścią planu wielkich inwestycji, przedstawionego przez Prezydenta Andrzeja Dudę, które będą realizowane w Polsce w ramach wychodzenia z kryzysu po pandemii koronawirusa.

Kiedy zaczęto mówić o planie dużych inwestycji, strategicznych dla rozwoju naszego kraju, wiedziałam że to dobry moment na kolejny krok w ramach realizacji oczekiwanego od dawna stopnia wodnego w Siarzewie. Wielokrotnie podejmowałam ten temat w rozmowach z Premierem Morawieckim, który także podkreślał, że ta inwestycja musi zostać jak najszybciej zrealizowana. Kwota 100 mln zł pozwoli na rozpoczęcie kolejnego etapu prac – przygotowanie kompleksowego projektu zapory wodnej. Całość tej inwestycji wyniesie prawdopodobnie kilka miliardów złotych mówi Anna Gembicka, Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej i Przewodnicząca Zespołu ds. Kaskadyzacji Dolnej Wisły.

Stopień wodny w Siarzewie to inwestycja zapowiadana od wielu lat przez wiele kolejnych rządów – teraz wreszcie nabiera realnego kształtu.

Bardzo się cieszę, że moje działania jako Przewodniczącej Zespołu ds. Kaskadyzacji Dolnej Wisły, zostały zauważone i przy wsparciu Prezydenta Andrzeja Dudy udało się zapewnić środki na tę inwestycjęmówi Anna Gembicka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji