fbpx
Testowy baner
Wiadomości

1 wypadek i 30 kolizji – weekend na drogach włocławskich.

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy, a 30 innych zdarzeń okazało się kolizjami drogowymi. Zatrzymaliśmy czterech nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą przed sądem. Policjanci także zatrzymali sześciu kierującym prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

Podczas zakończonego weekendu (11-13.09.2020) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 31 zdarzeń drogowych, wśród których jedno okazało się wypadkiem drogowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę (12.09.2020) około godziny 18.00 na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku.

Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca mercedesem jadąc w stronę Lipna zatrzymała się przed oznakowanym przejazdem dla rowerzystów celem przepuszczenia osób stojących z rowerami. Kiedy dwóch mężczyzn prowadzących rowery znalazło się na przejeździe, lewym pasem drogi poruszał się motocykl. 38-letni kierujący jednośladem zaczął gwałtownie  hamować, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem i przewrócenie go na jezdnię. Na szczęście przemieszczający się motocykl uderzył tylko w koło jednego z rowerów. W wyniku upadku na jezdnię motocyklista trafił do szpitala z obrażeniami ciała nie zagrażającymi jego życiu. W sprawie zdarzenia prowadzone jest przez policjantów dochodzenie, które wyjaśni dokładne przyczyny wypadkuinformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. W czterech przypadkach ujawnili pijanych kierujących, którzy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Trzy kontrole trzeźwości wykazały u kierowców ponad 2 promile alkoholu, natomiast w czwartym przypadku urządzenie pokazało ponad 0,7 promila. Za jazdę w stanie nietrzeźwości wszystkim zatrzymanym może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

Natomiast w sześciu przypadkach policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy na okres trzech miesięcy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Sprawdzona prędkość kierujących wykazała, że jechali ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Do największego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym doszło na drodze K-62 w miejscowości Skoki Duże (gm. Włocławek). Policjanci przy pomocy urządzenia pomiarowego zmierzyli w piątek (11.09.2020) po godzinie 15 prędkość audi.  Urządzenie wykazało, że 63-letni kierujący jechał 126 km/h, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka” –st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Każdy kierowca za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami.     

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji