fbpx
Wiadomości

1 listopada ponownie wyjątkowa kwesta na Cmentarzu Komunalnym.

Tradycyjnie 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku odbędzie się wyjątkowa kwesta. Jej celem jest zbiórka środków na renowację nagrobków wybitnych włocławian.

Dzięki funduszom zebranym podczas poprzednich kwest przeprowadzony został min. remont nagrobka Ludwika Bauera, włocławskiego działacza gospodarczego i społecznego, honorowego obywatela Włocławka, inicjatora utworzenia Szkoły Handlowej we Włocławku w 1900 roku.

Organizatorem zbiórki jest Komitet Społeczny Odnowy Historycznych Nagrobków we Włocławku.

 

Ewa Szczepańska radna, pomysłodawczyni włocławskich kwest: Istnieje realna szansa na odnowienie dwóch nagrobków: Adeli Bauer i Izabeli Zbiegniewskiej, a także ewentualne rozpoczęcie kosztownej naprawy nagrobka Hipolita Langiewicza. W przypadku tego ostatniego prace muszą być realizowane etapami lub po zebraniu całej kwoty. 

W 2018 roku zebrano prawie 7 tys. złotych. Z każdym rokiem włocławianie bardziej się przyzwyczajają do tego, że kwesta na włocławskim Cmentarzu Komunalnym ma miejsce.

Ewa Szczepańska: Cieszę się bardzo, że włocławianie tak hojnie, z estymą przyjmują to, iż mogą wspierać stare nagrobki . Każdego roku atmosfera jest bardzo życzliwa, a mieszkańcy Włocławka z serdecznością wrzucają do naszych puszek monety i banknoty. Każda złotówka przyczyni się do tego, że odnowimy te nagrobki i będziemy dumni z naszej historii.

K.M.

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji