Zmarła Teresa Bieniek – Kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Autor: Kinga Maślanka / 23 stycznia 2019 / Tylko TU

Zmarła Teresa Bieniek – Kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Wybitna specjalista, doskonały prawnik, przyjaciółka studentów – to nie jedyne ciepłe słowa, które opisują zmarłą Teresę Bieniek, długoletnią Kanclerz włocławskiej uczelni.

Teresa Bieniek była związana z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową we Włocławku od września 2002 roku, gdzie jako radca prawny zajmowała się sprawami z zakresu prawa pracy oraz prawa gospodarczego. Funkcję Kanclerza nieprzerwanie pełniła z należytą godnością i oddaniem od 2008 roku. Pełniąc funkcję radcy prawnego czy Kanclerza zawsze z chęcią dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobywała przez wiele lat.

Przed objęciem stanowiska Kanclerza pełniła funkcję prokuratora w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku oraz rzecznika konsumentów w Biurze Prawnym Starostwa Powiatowego we Włocławku.

Śmierć Teresy Bieniek dotknęła boleśnie nie tylko pracowników uczelni, ale także studentów, którym niejednokrotnie służyła pomocą i radą. Wszyscy chętnie korzystali z jej pomocy bazując na jej kompetencjach. Jej rady często wpływały na prawne aspekty przygotowywania studenckich przedsięwzięć. Jej zaangażowanie w życie uczelni powodowało jej dynamiczny rozwój, czego efektem jest rozpoczęcie budowy Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii we Włocławku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku poniosła wielką stratę. Uczelnia straciła nie tylko doskonałego i kompetentnego pracownika, a także osobę ciepłą, otwartą, życzliwą i zaangażowaną.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)