Złote i brązowe medale włocławskich wioślarzy i wioślarek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Autor: Kinga Maślanka / 31 lipca 2019 / Sport

Złote i brązowe medale włocławskich wioślarzy i wioślarek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Występ naszych wioślarzy i wioślarek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był jednym z najlepszych w ostatnich latach. WTW Włocławek z 37 punktami we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży wśród sklasyfikowanych 33 klubów, uplasowało się na szóstej pozycji.

Julia Gęsicka i Magdalena Szprengiel zwyciężyły w dwójce podwójnej zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Drugi złoty medal dla WTW Włocławek wywalczyła czwórka podwójna juniorek młodszych w składzie: Julia Gęsicka, Wiktoria Orlińska, Weronika Klasińska i Wiktoria Klasińska. Medal dziewcząt w czwórce podwójnej to pierwszy kobiecy medal w historii Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, w tej konkurencji.

Brązowy medal zdobyła dwójka podwójna juniorów młodszych w składzie Piotr Śliwiński i Maciej Sieraczkiewicz.

Czwórka podwójna juniorów młodszych WTW Włocławek: Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski i Filip Niewiadomski również wywalczyła brąz.

Szczegółowa informacja o występie włocławskich wioślarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jest opublikowana na stronie: http://www.wtwwloclawek.com.pl/555-2-zlote-i-2-brazowe-medale-wioslarzy-wtw-na-oom.html

K.M.

Skomentuj ten wpis!B. R.

10 miesięcy temu

Widziałem ten bieg dali z siebie wszystko. Gratulacje.

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)