Zdrowo, sportowo i owocowo w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim [Foto].

Autor: Kinga Maślanka / 26 marca 2019 / Brześć

Zdrowo, sportowo i owocowo w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim [Foto].

Dobiegł końca „Tydzień zdrowia” realizowany przez  Szkołę Podstawową Nr 1 w Brześciu Kujawskim. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem – „Zdrowo, sportowo, owocowo”.

W ramach zorganizowanych zajęć odbyły się spotkania z edukatorem ekologicznym, pszczelarzem, wicedyrektorem włocławskiego szpitala – dr  Krzysztofem Szczepańskim oraz trenerem personalnym. Nie zabrakło  aktywności fizycznej.

Dla najmłodszych przygotowano igrzyska sportowe. Hasłem przewodnim współzawodnictwa na wesoło było  „Zdrowym i radosnym być”.

Nieco starsi uczniowie mogli wziąć udział w Mistrzostwach Szkoły w Siatkówkę o Puchar Burmistrza Brześcia Kujawskiego. Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży stanowiło ważny akcent w Tygodniu zdrowia.

Jako, że „śniadanie ma moc!” uczniowie klas I-III przygotowali wiosenne śniadanie i soki, uczniowie klas starszych przygotowali stół szwedzki ze zdrową żywnością.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 22 marca. Tego dnia wręczono nagrody w konkursach, które przeprowadzone były w ramach akcji „Tydzień zdrowia” : plastycznym, kulinarnym i literackim. Uczestnicy mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny „Zapobiegamy używkom” przygotowany przez uczniów klasy IIIa gimnazjum.

K.M.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)