[WYWIAD] Wawrzonkoski: Mamy świadomość, że musimy podejmować dobre, trafne decyzje i rozwiązania, które będą służyć mieszkańcom.

Autor: Kinga Maślanka / 1 lutego 2019 / Tylko TU

[WYWIAD] Wawrzonkoski: Mamy świadomość, że musimy podejmować dobre, trafne decyzje i rozwiązania, które będą służyć mieszkańcom.

Jestem desygnowany przez mój klub radnych i przez władze SLD na funkcję przewodniczącego Rady Miasta Włocławek. Z tego co wiem,trzymają za mnie kciuki i myślę, że poprą mnie również radni z Platformy Obywatelskiej – mówił przed głosowaniem Stanisław Wawrzonkoski .

Tak się stało i 16 głosami „za” Stanisław Wawrzonkoski został wybrany na przewodniczącego  rady. Była to jedyna zgłoszona przez kluby kandydatura.

Stanisław Wawrzonkoski w latach 1998- 2002 był prezydentem Włocławka.Z samorządem włocławskim jest związany od wielu lat. 

Jak sam mówi, w stosunku do jego kandydatury nie było zastrzeżeń czy negatywnych opinii , zarówno ze strony organu wykonawczego jak i rady miasta.

Kinga Maślanka: Panie Przewodniczący, wyboru dokonano…

Stanisław Wawrzonkoski: Obiecuję, że będę robił wszystko, by traktować jednakowo obecnych radnych.Chcę działać na rzecz dobrej, harmonijnej współpracy między radą, a organem wykonawczym, między dyrektorami wydziałów, pracownikami urzędu.

Kinga Maślanka: To bardzo ładna deklaracja z Pan strony, ale jak wiadomo nie zawsze jest „pięknie i kolorowo”.

Stanisław Wawrzonkoski: Oczywiście nie unikniemy merytorycznych sporów czy waśni . Ważne, aby to się odbywało w sposób cywilizowany, ale nade wszystko, żeby była wzajemna życzliwość i współpraca w interesie miasta i jego mieszkańców. To mieszkańcy w tej całej materii, w naszym działaniu są najważniejsi i są na pierwszym miejscu.

Kinga Maślanka: Obecna rada miasta i rada poprzedniej kadencji- to raczej „dwa światy”.

Stanisław Wawrzonkoski: Od początku tej kadencji  zawiązała się koalicja, która ma zdecydowaną większość w radzie. Jeśli okaże się, że trwałość jej będzie nie tylko wyskokiem, ale faktem na pięć lat- to przede wszystkim gwarantuje to wyraźną przewagę tego porozumienia.

Kinga Maślanka: Ta przewaga według Pana Przewodniczącego, w czym może pomóc miastu?

Stanisław Wawrzonkoski : Na pewno pomoże forsować dobre, zdrowe pomysły prezydenta i  jego zastępców .To także rodzi większą odpowiedzialność na ten układ większościowy. Mając większość mamy lepszą, sympatyczniejszą, swobodniejszą, łatwiejszą współpracę.

Kinga Maślanka: Ale i również większą odpowiedzialność.

Stanisław Wawrzonkoski: Dlatego mamy świadomość, że musimy podejmować dobre, trafne decyzje i rozwiązania, które będą służyć mieszkańcom Włocławka.

Foto: źródło UM

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)