[WYWIAD] Krzysztof Kukucki: Nie tylko tworzenie, ale też rozwiązanie konkretnego problemu.Jestem otwarty na wszystkie podpowiedzi i sugestie.

Autor: Kinga Maślanka / 18 stycznia 2019 / Tylko TU

[WYWIAD] Krzysztof Kukucki: Nie tylko tworzenie, ale też rozwiązanie konkretnego problemu.Jestem otwarty na wszystkie podpowiedzi i sugestie.

Pierwszy zastępca prezydenta miasta w swoim gabinecie mieszczącym się na II piętrze włocławskiego ratusza, pojawił się po raz pierwszy  9 stycznia o godzinie 7.15. W ciągu tych kilku dni Krzysztof Kukucki, zdążył już odwiedzić trwające aktualnie miejskie inwestycje, podjąć kilka ważnych  decyzji, które mają ulepszyć funkcjonowanie min. parku na Słodowie, a także tradycyjnie już wraz ze swoimi synami zagrał dla Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy i jako gość honorowy podczas studniówki IV LO, mógł przez chwilę powrócić do poloneza, którego tańczył podczas swojego balu…

 

Kinga Maślanka: Panie Prezydencie jest gabinet, ale i są wyjścia w teren, ale nie po to, aby rozprostować kości tylko… zobaczyć co dzieje się i na jakim etapie, są trwające inwestycje.

Krzysztof Kukucki: Na pewno tych wyjść będzie więcej.Wszędzie, gdzie angażowane są środki mieszkańców, tam będę i tam osobiście sprawdzę jak to przebiega. Na ten moment staram się orientować w problemach, które ewentualnie się pojawiają i na bieżąco je rozwiązywać. Pracy jest  sporo, ale patrząc na zespół ludzi, który pracuje w moim pionie- jestem pewien, że wszystko będzie funkcjonować bez zarzutów.

K.M: Zespół Szkół Ekonomicznych, bo tam Pan był w pierwszym tygodniu swojego urzędowania. Jest Pan zadowolony z przebiegu tej inwestycji?

Krzysztof Kukucki: Zdecydowanie jestem zadowolony, ponieważ  tam prowadzona jest inwestycja w sposób bardzo dynamiczny- biorąc pod uwagę, że właściwie przejęcie placu budowy było w połowie listopada 2018 roku.Mamy połowę stycznia i ten zakres prac wykonanych, jest mocno budujący, a tempo prac jest bardzo optymistyczne.

K.M:Pierwsze decyzje już ma zastępca prezydenta, Krzysztof Kukucki na swoim koncie?

Krzysztof Kukucki: Jestem dopiero kilka dni w gabinecie nr 204 , ale tak-  decyzji podjąłem całe mnóstwo. Zresztą nie ma co się dziwić ,ten pion inwestycyjny praktycznie od wyborów samorządowych 2018 był trochę osamotniony.W związku z tym, to jest też pewna ilość zaległych spraw, które musimy na bieżąco rozwiązywać.

K.M: Park na Słodowie.Miejsce fajne, przyjemne, lecz jest jedno „ale”- wody gruntowe.

Krzysztof Kukucki: Na Słodowie jest problem, dlatego po rozmowach podjąłem decyzje, które mają ten problem usunąć. Myślę, że mieszkańcy, którzy są zaniepokojeni tym, iż poziom wód gruntowych jest wysoki będą zadowoleni. Decyzje zapadły i w momencie kiedy ta inwestycja zostanie oddana mieszkańcom wszystkie niepojące rzeczy będą już usunięte.

Te pierwsze dni mojej pracy to tak naprawdę analiza zasadności wydatków , w jaki sposób inwestycje będą służyć mieszkańcom. Rozmawialiśmy o Al. Jana Pawła II jak zrobić ,żeby z jednej strony mieszkańcy byli zadowoleni. Z drugiej , żeby wydać środki racjonalnie, a z trzeciej, żeby osiągnąć jakiś efekt dodany np. rozwiązać problem korkującego się ronda przy Biedronce, przy ul. Letniej. Rozmawialiśmy też na temat budowy alternatywy dla osiedla Michelin ,ale zdania są mocno podzielone.Natomiast te koncepcje, które gdzieś tam się urodziły po drodze, być może dają szanse ,aby pieniądze wydać w sposób taki, który da jakąś wartość dodaną mieszkańcom i który faktycznie coś wniesie. Nie tylko tworzenie, ale też rozwiązanie konkretnego problemu.

Pracujemy również nad ul.3 Maja, nad wprowadzeniem na każdym kroku nowego życia w obszar Starego Miasta. Jestem po czterech spotkaniach odnośnie budownictwa mieszkaniowego przy ulicy Celulozowej , przy  Tumskiej. Mieliśmy bardzo ciekawe, merytoryczne spotkanie z panią konserwator na ten temat. To wszystko się dzieje, oczywiście wymaga czasu- bo nie wydarzy się dziś lub jutro. Jeśli chodzi o ul. Tumską to musimy mieć świadomość, że to jest bardzo delikatny temat. Jest to obszar ścisłego nadzoru konserwatorskiego i chciałbym mieć przekonanie, że to co tam zbudujemy przez lata będzie dobrze służyć mieszkańcom i na pewno nie będzie szpecić. Kwestia odbudowania fasad, ale też funkcjonalności tak, aby te mieszkania, które tam powstaną były atrakcyjne- z jednej strony finansowo, a z drugiej- pod względem jakości życia mieszkańców.

K.M:Które z tych zadań Tumska czy Celulozowa  jest trudniejsze do realizacji?

Krzysztof Kukucki: Na pewno Tumska jest trudniejszym zadaniem, dlatego też rozważamy rozpisanie konkursu architektonicznego na zagospodarowanie całej południowej części tak, żebyśmy mieli pewność, iż to rozwiązanie jest najlepsze. Natomiast z ulicą  Celulozową liczę, że projekt pójdzie dużo, dużo szybciej.

K.M:Z naszej pierwszej rozmowy można już wywnioskować, że dzieje się dużo, a będzie się działo jeszcze więcej. Czy w tym wszystkim będzie miał Pan czas, żeby przyjąć mieszkańców, którzy przyjdą z jakimś problemem, zapytaniem czy …podpowiedzią ?

Krzysztof Kukucki: Jestem otwarty na wszystkie podpowiedzi i sugestie. Jest również  pomysł, aby stworzyć biuro dialogu społecznego, tak żebyśmy mogli inwestycje czy pomysły konsultować z mieszkańcami  Włocławka. Myślę, że pierwszym testem będzie Al. Jana Pawła II i przebudowa tej drogi.

K.M:Czyli przyjdzie pan Kowalski i zasugeruje „Panie Prezydencie czy tej ławki , która ma być wmontowana prawie na środku podwórka, nie można tak trochę bardziej po prawej stronie zlokalizować”… i ratusz się nad tym pochyli w myśl dialogu społecznego, tak?

Krzysztof Kukucki: My służymy mieszkańcom Włocławka, wydajemy Ich pieniądze, więc musimy mieć pewność, że to co robimy jest akceptowane, a przede wszystkim pożądane przez mieszkańców. Mam nadzieję, że za 100 dni będę mógł powiedzieć: „ Podjęliśmy takie decyzje, to się udało zrobić, a to jest dopiero w planach, ale te plany są już wykrystalizowane i jasne”..

K.M: A co może Pan powiedzieć po tym pierwszym tygodniu ?

Krzysztof Kukucki: Że jest to praca, która daje satysfakcję i osobiście czuję, że to jest dobre miejsce dla mnie.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)