[WYWIAD] Innowacyjna klasa sportowa – WAP i SP 23 zapraszają dzieci, nabór trwa!

Autor: Kinga Maślanka / 7 marca 2019 / Sport

[WYWIAD] Innowacyjna klasa sportowa – WAP i SP 23 zapraszają dzieci, nabór trwa!

Włocławska Akademia Piłkarska wraz ze Szkołą Podstawową nr 23 we Włocławku, otrzymała pozwolenie na utworzenie I klasy sportowej o profilu- piłka nożna dziewcząt i chłopców.

O trwającym naborze do innowacyjnej klasy pierwszej pod patronatem Włocławskiej Akademii Piłkarskiej, rozmawiamy z trenerem i zarazem prezesem WAP, Jarosławem Chwiałkowskim.

Kinga Maślanka: Panie Trenerze- co takiego w tym momencie łączy WAP ze Szkołą Podstawową nr 23? 

Jarosław Chwiałkowski: Dzięki zaangażowaniu pani wiceprezydent Barbary Moraczewskiej i  pani dyrektor SP23 Kariny Caban otrzymaliśmy pozwolenie na utworzenie oddziału pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Kinga Maślanka: Ale to nie będzie zwykła klasa- tylko?

Jarosław Chwiałkowski:Będzie to klasa o profilu piłka nożna dziewczynek i chłopców. Jest to innowacyjny program oparty na Narodowym Modelu Gry Polskiego Związku Piłki Nożnej. Uczniom, którzy podejmą naukę od września br.oferujemy min.wyjazdy na obozy, turnieje, mecze, a także wysokiej klasy sprzęt sportowy i uczestnictwo w młodzieżowych ligach Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Kinga Maślanka: Czyli zajęcia wychowania fizycznego, będą odgrywać ważną i dużą rolę?

Jarosław Chwiałkowski: Dokładnie- tak będzie. Dzieci, które zdecydują się na naukę w Szkole Podstawowej nr 23 – na tym konkretnym profilu, będą miały 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo. Z czego –4 godziny będą odbywać się z nauczycielem przedmiotowym i 6 godzin z trenerami Włocławskiej Akademii Piłkarskiej.Myślę,że takie przygotowanie ogólne wraz z nauką może być fajnym projektem.

Kinga Maślanka: Na ten moment jedna klasa, a w przyszłości ?

Jarosław Chwiałkowski: Zapewne będziemy czynić starania o otwarcie kolejnych takich klas. Na ten moment jest jedna, ale mając tak doświadczonych trenerów posiadających licencję-myślę, że w przypadku poszerzenia- szkoleniowcy WAP dadzą radę.

Kinga Maślanka: Jakie jest zainteresowanie na dzień dzisiejszy?

Jarosław Chwiałkowski :Jest już spore i to nas cieszy.

Kinga Maślanka: Gdzie mogą zgłaszać się rodzice dzieci którzy chcieliby, aby tuż po wakacjach  ich pociechy rozpoczęły naukę w Szkole Podstawowej nr 23 , pod okiem trenerów Włocławskiej  Akademii  Piłkarskiej? 

Jarosław Chwiałkowski: Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z Włocławską Akademią Piłkarską tel. 787 687 171 oraz z sekretariatem SPnr 23 we Włocławku ul. S. Wyspiańskiego 3 tel. 54 234 34 99.

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)