Wycięta twarz kandydata, odwetem za słowa wypowiedziane w TVP?

Autor: Kinga Maślanka / 4 października 2019 / Wiadomości

Wycięta twarz kandydata, odwetem za słowa wypowiedziane w TVP?

Kandydat na senatora Jerzy Wenderlich, jak mówi bronił w TVP min. byłych prezydentów i uważa, że w odwecie …nożem wycięto jego wizerunek z banerów, które rozwiesił w Ciechocinku .

Dziennikarz prowadzący program z lekceważeniem odnosił się do prezydenta Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Oczywiście też nie mogłem na to pozwolić, żeby deptać i lekceważyć tak wielkie autorytety, powiedział na wstępie spotkania z lokalnymi mediami kandydat do senatu.

Były marszałek zaznaczył, że do dnia 3 października wandalizmu związanego z niszczeniem jego wizerunku nie było, a zaistniała sytuacja może być odwetem za słowa wypowiedziane przez niego w telewizji publicznej. Banery zostały uszkodzone w Ciechocinku i jak podkreśla Wenderlich:

W Ciechocinku mocno pracowano… widocznie nie zgadzając się z tym co mówiłem wczoraj w audycji w TVP, a mówiłem prawdę o polskiej rzeczywistości…”

Brak argumentów nie może być…

Wenderlich: Jeśli ktoś nie ma argumentów, nie może sięgać po nóż, farby, którymi się zamalowuje wizerunek. Mnie powycinano na wielu tych plakatach wyborczych, powycinano nożem głowę. Co to ma znaczyć? Że ktoś czyha na moją głowę? Jakim prawem w demokratycznym kraju… na razie jeszcze demokratycznym? Niech ktoś stanie przede mną i ma odwagę powiedzieć, że nie stać go na argumenty-to będzie już zupełnie innego rodzaju rozgrywka. Jeśli ktoś szuka metod takich, które wyeliminowały z życia prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, to niewykluczone, że będzie szukał takiej okazji. 

Polakom żyje się wciąż gorzej i perspektywa jest zła. O Polsce trzeba rozmawiać, a nie wymuszać opinii, że PiS to dobre rządy- powiedział na zakończenie konferencji prasowej, kandydat na senatora.

Sprawa została zgłoszona na policję.

Kinga Maślanka

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)