Wstawiał swoje prace na wielu prestiżowych wystawach. Teraz zdradzi tajniki fotografii plenerowej w Centrum Kultury „Browar B.”

Autor: admin / 26 września 2017 / Kultura

Wstawiał swoje prace na wielu prestiżowych wystawach. Teraz zdradzi tajniki fotografii plenerowej w Centrum Kultury „Browar B.”

W październiku Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza na warsztaty fotografii plenerowej.

Jeśli zastanawiasz się jak sprawić, aby Twoje zdjęcia portretowe były jeszcze lepsze, chcesz robić zdjęcia z użyciem lamp błyskowych, ale przeraża Cię błyskanie, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Przez dwa dni pokażę krok po kroku, jak używać lampy błyskowej i jak umiejętnie łączyć ją z zastanym oświetleniem. Poznasz sposoby tworzenia dramatycznych portretów tylko za pomocą jednej lampy. Zapanujesz nad światłem na swoich zdjęciach. Teoria to za mało, żeby robić dobre zdjęcia, więc zabierz ze sobą aparat, będziemy działać razem.” Filip Kowalkowski.

Do kogo skierowany jest kurs rozpoczynający się w sobotę- 7 października. Organizatorzy zdradzają, że znajdą w nim coś dla siebie osoby związane zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko z fotografią. Będzie to wyjątkowa okazja dla rozwoju posiadanych już umiejętności a także do poszerzenia posiadanej już wiedzy. Na uczestników czeka „przygoda z błyskaniem” oraz „plac zabaw ze światłem”.

Podczas kursu uczestnicy nauczą się, jak: panować nad światłem lampy błyskowej w terenie, mieszać światło zastane z błyskowym, współpracować z modelem, dobierać modyfikatory do portretu, czytać światło, budować interesujące kadry, osiągnąć dramatyczne, ciekawe portrety.

Prowadzący- Filip Kowalkowski– to fotograf specjalizujący się w edytorialu i zdjęciach portretowych. Jego ulubioną techniką fotografowania są portrety plenerowe z wykorzystaniem lamp błyskowych. Od pięciu lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz licznych warsztatach indywidualnych. Jego podejście do fotografii jest proste i skupia się na rozwiązywaniu problemów oraz nawiązywaniu szybkiej relacji z ludźmi, którzy nigdy nie byli w studiu fotograficznym. Laureat prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych oraz juror ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Głęboko wierzy, że w uzyskaniu dobrego zdjęcia to nie sprzęt, ale umiejętności są najważniejsze.

 

Poniżej prezentujemy program szkolenia:

 1. Część teoretyczna:
  a) manualne ustawienia lampy a TTL
  b) znaczenie przysłony w uzyskaniu ekspozycji z fleszem
  c) dobieranie parametrów czasu do zastanego światła
  d) reguła kwadratu odwrotności i jej znaczenie
  e) modyfikatory ich rodzaje i efekty
 2. Część praktyczna:
  a) zdjęcia w plenerze z modelką
  b) istota tła w budowaniu kadru
  c) zastosowanie omówionych metod w praktyce przez prowadzącego
  d) czas na eksperymenty uczestników
  e) omówienie prac.

Kurs trwa dwa dni (7- 8 października 2017 r. w godz. 10.00 – 18.00).
Zapisy do 22 września 2017 r.

Koszt: 300 zł za całe warsztaty.

Wpłaty w kasie Centrum Kultury „Browar B.”
lub na konto: BANK BOŚ O/WŁOCŁAWEK 79 1540 1027 2102 9142 6468 0001
Wpłaty do 22 września 2017 r.

Szczegóły pod nr tel. 54 427-02-47.

 

Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor prowadząca

*źródło: własne

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)