Wojewoda uhonorował blisko 80 zasłużonych mieszkańców naszego regionu.

Autor: Kinga Maślanka / 29 listopada 2018 / Wiadomości

Wojewoda uhonorował blisko 80 zasłużonych mieszkańców naszego regionu.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uhonorował blisko 80 zasłużonych mieszkańców naszego regionu. Otrzymali oni odznaczenia państwowe, wśród których znalazł się m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Jest to wyraz wdzięczności państwa polskiego dla osób, które w sposób szczególny angażują się w swoich dziedzinach – w administracji rządowej, samorządowej, organizacjach pozarządowych, są tutaj również przedstawiciele przedsiębiorców. Dzisiaj budujemy nową, wolną Polskę, która się wspaniale rozwija. To również dzięki Wam mamy taką możliwość. Jesteśmy w ważnym roku, 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i te wyróżnienia mają szczególny charakter – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Najwyższe odznaczenie – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce – otrzymała Elżbieta Konstancja Choszcz.

Wręczono odznaczenia Złote (4), Srebrne (4) i Brązowe (17) Krzyże Zasługi, Złote (27), Srebrne (4) i Brązowe (3) Medale Za Długoletnią Służbę oraz odznaki Za Zasługi dla Sportu (8) i Budownictwa (1).

Wyróżnienia zostały przyznane m.in. za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój przedsiębiorczości, za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej, sportu i upowszechniania sportu, na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia oraz za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Wśród uczestników uroczystości były także osoby uhonorowane Medalami Stulecia Odzyskania Niepodległości (7), nadanymi przez Prezesa Rady Ministrów.

Odznaczenie ustanowiono dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego.

W naszym regionie jest także kolejny odznaczony Medalem „Pro Patria” – Tomasz Orlikowski. Medal „Pro Patria”, nadany jest przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, ustanowiony dla uhonorowania osób fizycznych i prawnych, szczególnie zasłużonych w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

K.M.

 

 

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)