Wkrótce mieszkańcy skorzystają z nowych siłowni plenerowych.

Autor: Kinga Maślanka / 8 marca 2021 / Wiadomości

Wkrótce mieszkańcy skorzystają z nowych siłowni plenerowych.

W maju 2021 mają być gotowe siłownia plenerowa z placem rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 14 oraz plac zabaw i siłownia w Michelinie.

W siłowni plenerowej z placem rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 14 zaprojektowano szereg urządzeń. Wokół placu rekreacyjnego z urządzeniami siłowni zewnętrznej oraz w jego części środkowej pojawi się utwardzenie pełniące funkcję dojść pieszych, a ogrodzenie wewnętrzne oddzieli plac od terenu szkoły.

Celem inwestycji w Michelinie jest stworzenie ogólnodostępnej, wielofunkcyjnej, plenerowej strefy aktywności, skierowanej do każdej grupy wiekowej oraz stworzenie przestrzeni sprzyjającej integracji społecznej z uwzględnieniem osób starszych. Projekt zagospodarowania terenu obejmuje montaż urządzeń zabawowych i urządzeń fitness wraz z nawierzchnią amortyzującą upadki w strefach bezpieczeństwa, montaż wyposażenia parkowego oraz wykonanie ciągów komunikacyjnych.

Nowe miejsca rekreacji przy SP 14 zbuduje firma Novum, natomiast wykonawcą placu zabaw i siłowni w Michelinie jest firma Magic Garden. Wykonawcy zostali wyłonieni przez miasto w trybie przetargu.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)