Wchodzisz i…mieszkasz-mieszkania z dojściem do własności przy Tumskiej.

Autor: Kinga Maślanka / 10 maja 2019 / Wiadomości

Wchodzisz i…mieszkasz-mieszkania z dojściem do własności przy Tumskiej.

8 maja w Centrum Kultury Browar B. odbyły się kolejne konsultacje dotyczące budowy mieszkań na wynajem z dojściem do własności realizowane w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym przy ul. Tumskiej.

To już drugie spotkanie w temacie budownictwa mieszkaniowego we Włocławku, 15 kwietnia odbyły się pierwsze konsultacje .

Mieszkańcy, którzy byli obecni w CK Browar B.mogli min. dowiedzieć się jakie kryteria należy  spełniać, aby móc skorzystać z oferty, jaką proponuje Partnerstwo Publiczno Prywatne. Na dzień dzisiejszy zainteresowanych taką formą zamieszkania jest 300 włocławian.

Zastępca Prezydenta Krzysztof Kukucki: W przypadku tego projektu z miejskiej kasy nie będzie wydana ani jedna złotówka, a finansującym mieszkania przy ul. Tumskiej będzie Polski Fundusz Rozwoju. Będą to lokale na wynajem z dojściem do własności, a co za tym idzie -nie wejdą nigdy w majątek miasta.

 

Aby ubiegać się o lokal przy Tumskiej trzeba być mieszkańcem Włocławka. O pozostałych  kryteriach jakie należy spełnić przy dopłatach do czynszów oraz standardzie mieszkań-  przedstawiciel Kujawskiego Stowarzyszenia Gospodarczego.

Jacek Olszewski: Mniej więcej średnia na mieszkańca to kwota w przedziale 1500, a 1600 zł. Przykładowo dla rodziny 4-osobowej dopłata wyniesie na dzień dzisiejszy  ok. 419 zł  przez okres 15 lat. Nie będą to mieszkania , w których będzie trzeba coś robić- łazienki będą z pełnym wyposażeniem, a kuchnie lub ankeksy kuchenne , w zależości od lokalu ,będą miały podejścia do mediów.Osoby, które będą chciały zamieszkać przy ul. Tumskiej- jedynie wstawią meble.

Kinga Maślanka

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)