Trzy zarzuty dla 44-latka…

Autor: Kinga Maślanka / 15 kwietnia 2019 / Wiadomości

Trzy zarzuty dla 44-latka…

Policjanci kilkanaście minut od wybicia szyby w aucie i kradzieży torebki zatrzymali 44-latka, przy którym odzyskali część mienia. Mając 0,6 promila trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał od śledczych trzy zarzuty. Dwa związane były z wybiciem szyb w pojeździe, natomiast w jednym przypadku wykorzystał niedomkniętą boczną szybę. We wszystkie przypadkach sprawca wykorzystał fakt pozostawienia w pojeździe w widocznym miejscu rzeczy przez właścicieli.

Do zdarzenia doszło w czwartek 11 kwietnia około godziny 21.00  przy ulicy Okrzei we Włocławku. Zgłaszająca osoba powiadomiła o wybitej szybie w pojeździe peugeot oraz utracie torby z zawartością. Kiedy policjanci przyjechali ustalili na miejscu rysopis sprawcy i zaczęli patrolować pobliskie uliczki. Na jednej z nich zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, którego zatrzymali wraz z częścią skradzionych wcześniej rzeczy. Został on przewieziony do komendy, gdzie badanie trzeźwości wykazało prawie 0,6 promila alkoholu. 44-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy dalej pracowali nad sprawą, gdyż mieli podejrzenia, że zatrzymany mógł mieć związek z dwoma prowadzonymi sprawami z stycznia i marca tego roku. W tych postępowaniach sprawca również dokonał kradzieży pozostawionego mienia w zaparkowanych pojazdach. W jednym przypadku wybił szybę w volvo zaparkowanym przy ulicy Wyszyńskiego, skąd ukradł torebkę z zawartością. Drugi miał miejsce przy ulicy Wolność, gdzie sprawca wykorzystując niedomkniętą szybę boczną w pojeździe peugeot zabrał z wnętrza torby z ubraniami sportowymi.  

12 kwietnia,kiedy mundurowi zebrali materiał w prowadzonych postępowaniach przesłuchali mężczyznę przedstawiając mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży toreb poprzez wybicie szyb i jeden zarzut związany kradzieżą kilku toreb z pojazdu. W każdym z tych przypadków sprawca wykorzystał fakt pozostawienia w autach wartościowych rzeczy w miejscu widocznym.

POLICJA PRZYPOMINA!

Chroń swoje mienie pozostawione w pojeździe – kradzież jest kwestią sekund

·        wysiadając z pojazdu zabierz ze sobą kluczyki, także podczas najkrótszej nieobecności

·        nigdy nie zostawiaj żadnych dokumentów w pojeździe

·        nie zostawiaj zakupów, toreb i innych przedmiotów na widocznym miejscu – zabieraj je ze sobą lub zamykaj w bagażniku

·        zawsze zamykaj szyby, drzwi, bagażnik i odsuwany dach

·        zabieraj ze sobą nawigację samochodową

·        stosuj alarmy, blokady mechaniczne i elektroniczne

·        samochód parkuj w bezpiecznym, ruchliwym i dobrze oświetlonym miejscu

Informacja prasowa KMP Włocławek

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)