Szkoła w Smólniku z nowym boiskiem wielofunkcyjnym [FOTO].

Autor: Kinga Maślanka / 4 października 2019 / Wiadomości

Szkoła w Smólniku z nowym boiskiem wielofunkcyjnym [FOTO].

4 października miało miejsce uroczyste przekazanie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Smólniku .Obiekt powstał , jak podkreśla Wójt Gminy Włocławek min. dzięki zaangażowaniu dwóch osób, reprezentujących stronę rządową.

Wójt Magdalena Korpolak – Komorowska: Ogłosiliśmy na przełomie lipca i sierpnia postępowanie przetargowe. Wyłoniony został wykonawca, inwestycja ruszyła. 1 października, odbywały się prace związane z odbiorem. 30 września, na stronach Ministerstwa Sportu pojawił się najważniejszy protokół oceny wniosków i pod pozycją 45 była Gmina Włocławek z dofinansowaniem tej inwestycji w wysokości 50%, czyli 178 tysięcy 200 złotych. Szczęścia nam nie brakowało, ale szczęściu pomogły pewne osoby.Chciałam bardzo podziękować pani minister Annie Gembickiej oraz panu senatorowi, Józefowi Łyczakowi. Te dwie osoby wykazały ogromną pomoc, zaangażowanie, ale przede wszystkim współpracę z samorządem Gminy Włocławek. Uwierzyły w to, że ta inwestycja jest potrzebna, konieczna.

Minister Anna Gembicka: Przeznaczenie środków w ramach programu „Sportowa Polska” z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla szkoły w Smólniku to bardzo ważne wydarzenie i bardzo ważny krok ku temu, by rozwijać infrastrukturę sportową. Bardzo dużo mówi się o tym, że obecnie młodzi ludzie nie chcą uprawiać sportu, że pojawiają się problemy zdrowotne z tym związane, a tym czasem bardzo często brakuje po prostu dobrej infrastruktury. Dzięki współpracy rządu z samorządem udało się znaleźć środki na to boisko. Ze strony rządowej to jest ponad 178 tysięcy złotych, łącznie cała inwestycja to 344 tysiące złotych. Bardzo się cieszę, że ta współpraca się dobrze układa. Wielokrotnie rozmawiałam z panią wójt o tym boisku i udało się… środki zorganizować. Cieszę się bardzo ,że dzieci będą mogły z tego obiektu korzystać.

Uchwalając budżet Gminy 18 grudnia 2018 roku tej inwestycji nie było na rok 2019…

W lutym poprosiłam radę o to, aby tą inwestycję włożyć w uchwałę budżetową – tak się też stało, dzięki temu dostałam możliwość wykonania projektu i złożenia wniosku o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu w ramach „Sportowej Polski”. Podjęliśmy jako samorząd inicjatywę, że zapewniamy środki własne i boisko przebudujemy – przypomniała podczas uroczystego otwarcia obiektu Magdalena Korpolak- Komorowska.

Senator Józef Łyczak: Środki z ministerstwa miały dotrzeć dopiero w lutym, ale otrzymaliśmy prezent, z którego się bardzo cieszymy- myślę, że najbardziej pani wójt i pani dyrektor. To jest sukces pani wójt, która piastuje stanowisko pierwszą kadencję – takie sukcesy są potrzebne i tego życzę, a wszystkim tym, którzy będą korzystali z tego boiska, jak najlepszej tężyzny fizycznej -bo sport to zdrowie.

Były podziękowania,poświęcenie obiektu, radość dzieci i prezenty dla szkoły- piłki, które przekazali senator Józef Łyczak, starosta powiatu Roman Gołębiewski i radna Gminy Włocławek, Elżbieta Sadowska.

Kinga Maślanka

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)