Świadek ujął sprawcę kolizji. 47-latek jechał skuterem mając „na liczniku” 1,3 promila.

Autor: Kinga Maślanka / 3 października 2019 / Wiadomości

Świadek ujął sprawcę kolizji. 47-latek jechał skuterem mając „na liczniku” 1,3 promila.

Postawa świadka uniemożliwiła ucieczkę sprawcy kolizji drogowej. Badanie trzeźwości wykazało, że powodem próby oddalenia się kierowcy skutera był stan jego nietrzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie i 47-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za takie zachowanie może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia drogowego z udziałem auta i skutera doszło wczoraj (02.10.2019) około godziny 19.00 na ulicy Chopina.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego znajoma jechała pojazdem vw ulicą Chopina i została uderzona w tył przez kierowcę skutera. Dodatkowo policjanci otrzymali wiadomość, że sprawca kolizji nie chciał powiadamiania policjantów i że się dogadają. Kobieta obawiając się reakcji kierującego skuterem, zadzwoniła tylko do znajomego. Mężczyzna natychmiast pojechał na miejsce i wyczuł od motorowerzysty silną woń alkoholu. Kiedy oczekiwali na przyjazd policjantów sprawca próbował oddalić się, jednak świadek uniemożliwił mu ucieczkę. Po dotarciu mundurowi przejęli go i sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 47-latek kierował skuterem mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcieinformuje
st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Dzisiaj (03.10.2019) po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez mundurowych i usłyszy od nich dwa zarzuty. Jeden dotyczył prowadzenia pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości, natomiast w drugi przypadku spowodowania kolizji drogowej sporządzony zostanie wniosek do sądu. 

Informacja prasowa KMP Włocławek 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)