Stypendia dla najlepszych uczniów – ruszył nabór.

Autor: Kinga Maślanka / 3 września 2019 / Wiadomości

Stypendia dla najlepszych uczniów – ruszył nabór.

Rozpoczął się nabór wniosków na stypendia w roku szkolnym 2019/2020, który potrwa do 30 września br. Nawet 500 złotych miesięcznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach marszałkowskich programów stypendialnych. Na wsparcie przyznawane na dziesięć miesięcy może liczyć 2 tysiące uczniów. 

Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę.

Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania. Finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Uczniowie otrzymują wsparcie w ramach 3 programów stypendialnych: Prymus Pomorza i Kujaw, Humaniści na start ! oraz Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza.

K.M.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)