Sprawca ataku na szkołę w Brześciu – zamierzał zabić wiele osób!

Autor: Kinga Maślanka / 28 maja 2019 / Brześć / Wiadomości

Sprawca ataku na szkołę w Brześciu – zamierzał zabić wiele osób!

27 maja do Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim wtargnął były absolwent tej placówki. 18-latek uzbrojony w broń palną czarnoprochową i materiały wybuchowe ranił dwie osoby, pracownika obsługi i 11-letnią uczennicę.

Dziś już wiadomo, że ofiar mogło być więcej. Sprawcy przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób, 18 latek przyznał się do postawionych mu przez policję zarzutów.

Do sprawy zostali powołani dwaj biegli psychiatrzy, którzy mają odpowiedzieć na pytania: Czy Marek N. może brać udział w czynnościach procesowych? Czy może przebywać w warunkach tymczasowego aresztowania? 18-latek leczył się wcześniej psychiatrycznie.

Wojciech Fabisiak rzecznik Prokuratury Okręgowej we Włocławku: Nie wypowiadamy się na temat motywów działania mężczyzny, ponieważ  ich nie znamy. Wszystko zostanie ustalone w toku czynności śledczych, które prowadzone są bardzo dynamicznie. Sprawca jak się okazuje zmierzał do pozbawienia życia wielu osób,  więc obezwładnienie go przez woźnego, pracownika szkoły w Brześciu -było kluczową sprawą.

Przeszukano pomieszczenia, które zajmował sprawca, ujawniono materiały wybuchowe  i urządzenia służące do ich produkcji. Na dzień dzisiejszy tj. 28 maja planowane są dalsze czynności ze sprawcą. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.

K.M.

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)