Spotkanie Noworoczne w Pałacu Biskupim.

Autor: Kinga Maślanka / 6 stycznia 2018 / Galerie / Tylko TU

Spotkanie Noworoczne w Pałacu Biskupim.

Parlamentarzyści, samorządowcy, ludzie kultury,nauki, sportu i biznesu -tradycyjnie już spotkali się w Pałacu Biskupim. Podczas noworocznego spotkania nie zabrakło życzeń z okazji 2018 roku.  

Ksiądz Biskup Wiesław Mering: Kiedy patrzy się na świat,człowiek czuje rodzaj takiej niepewności, bo wydaje się, że dosłownie siedzimy w niektórych jego częściach na progu.Wystarczy iskra bezmyślności  czy jakiejś złośliwości ,żeby wybuchł pożar. Myślę o pokoju w naszej ojczyźnie. Mamy prawo myśleć inaczej -to zawsze podkreślam ale nie mamy prawa do tego, żeby odnosić się do siebie wzajemnie z agresją, z  nienawiścią.Chcę życzyć zatem pokoju na świecie,w naszym państwie, w naszej ojczyźnie,w naszych domach i w naszych sercach. Zawsze myślę, że niemożliwy jest pełny pokój bez tego co Mędrcy odnaleźli dzisiaj w Betlejem – czyli bez znalezienia tej całej bezradności, a z drugiej strony potęgi Boga, który objawia się  ludziom w małym ludzkim świecie.

Prezydent Marek Wojtkowski: To stało się już taką piękną tradycją,że spotykamy się tutaj wszyscy,którym na sercu leży przede wszystkim dobro naszego miasta. Święto Trzech  Króli to jest święto, które jednoczy, które odnawia więzi więc chciałbym też  życzyć Państwu, żeby te więzi między nami były podtrzymywane,żebyśmy mieli wspólny cel i tak jak tutaj reprezentujemy różne środowiska jak również różne tradycje chciałbym,żebyśmy mieli cały czas na uwadze,żeby naszą partią był przede wszystkim Włocławek.

Redaktor naczelna -Kinga Maślanka

Zdjęcia: Radosław Wiankowski

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)