Serwis miejski – 30 listopada 2017r.

Autor: Kinga Sroczyńska / 30 listopada 2017 / Wiadomości

Serwis miejski – 30 listopada 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim – 30 listopada 2017r.

Przygotowujemy się do Jarmarku Bożonarodzeniowego!

16 i 17 grudnia w godz. 10.00-18.00 na placu Wolności odbędzie się III Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas Jarmarku będą stoiska oferujące smakołyki, zabawki, ozdoby bożonarodzeniowe i upominki świąteczne.

Pojawi się wielu producentów, twórców ludowych i rękodzielników, którzy będą prezentować i sprzedawać swoje wyroby w udekorowanych świątecznie domkach handlowych.

Na placu Wolności staną świąteczne iluminacje. Nie zabraknie innych atrakcji: jedną z nich będzie pokaz rzeźbienia w lodzie w wykonaniu ICE TEAM z Poznania, uczestników mistrzostw świata oraz najbardziej prestiżowych konkursów rzeźbienia w lodzie, gdzie podczas 3-godzinnego pokazu powstanie artystyczna rzeźba lodowa. Rzeźbę będzie można oglądać przez dwa dni trwania Jarmarku.

Najmłodsi będą mogli przejechać się „kolejką Świętego Mikołaja”, która będzie woziła dzieci za darmo w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00. Nie zabraknie choinki i Świętego Mikołaja, z którym będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Posłuchamy również kolęd i pastorałek.

Cały czas przyjmowane są zgłoszenia chętnych do udziału w Jarmarku. Kartę zgłoszeniową można pobrać TUTAJ 

Warsztaty nad koncepcją przestrzenną Włocławka – podsumowanie

We wrześniu i październiku, na poszczególnych osiedlach miasta, odbywały się warsztaty nad koncepcją przestrzenną Włocławka.

Na spotkaniach, mieszkańcy osiedli wnosili pomysły do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które w części dotyczyły przeznaczenia terenów, a w części były pomysłami realizacyjnymi.

Na stronie Urzędu Miasta zostały opublikowane wszystkie zgłoszone propozycje, z podziałem na osiedla: Michelin, Zawiśle, Śródmieście, Kazimierza Wielkiego, Południe, Zazamcze.

Łącznie, podczas warsztatów, zgłoszono blisko 140 pomysłów.

Wszystkie pomysły będą analizowane pod względem przestrzenno-prawnym i w miarę możliwości będą uwzględniane w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Część propozycji może posłużyć do planowania kolejnych inwestycji.

Szczegółowy materiał na ten temat znajduje się TUTAJ 

Miejsca pamięci odzyskują blask

Zakończyły się prace konserwacyjne pomników i miejsc pamięci na terenie miasta. Jak poinformował Wydział Gospodarki Miejskiej, w ramach zawartej umowy z firmą Sagittarius z Włocławka, odnowiono sześć pomników.

Są to: Pomnik Potyczki powstańczej 1863 r. w Michelinie, Pomnik Pamięci Żołnierza Polskiego, Pomnik Powstania Styczniowego i pamięci płk. Stanisława Bechiego, Obelisk pamięci bpa Kozala, Popiersie Stefana Żeromskiego, Tablica Pamięci pracowników fajansu zamordowanych w latach 1939-1945.

Łączny koszt zrealizowanych prac wyniósł 15 tys. zł.

Miasto wyposaży międzyszkolne pracownie przyrodnicze

W ramach projektu: „Czym skorupka za młodu…” jeszcze w tym roku zostaną wyposażone cztery międzyszkolne pracownie przyrodnicze. Urząd Miasta ogłosił postępowanie przetargowe, z możliwością składania ofert częściowych na 6 zadań (części).

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomocy dydaktycznych dla międzyszkolnych pracowni przyrodniczych. Wykonawca zobowiązany będzie do dostawy przedmiotu zamówienia do następujących placówek: SP nr 10, SP nr 11, SP nr 18 i SP nr 23.

Na wyposażeniu pracowni znajdą się m.in. atlasy, przewodniki i komplety potrzebnych przyrządów oraz pomocy dydaktycznych.

Data otwarcia ofert w tym przetargu to 1.12.2017.

Otwarty konkurs ofert z zakresu ochrony, promocji zdrowia i działań na rzecz osób z niepełnosprawnością

Urząd Miasta ogłosił otwarty konkurs ofert, którego przedmiotem jest wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu gminy w roku 2018 w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz osób z niepełnosprawnością przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

 W zakresie objętym konkursem mieszczą się cztery główne zadania:

– działania z zakresu ochrony i promocji zdrowia,

– prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych i wspomagających dla osób z niepełnosprawnością oraz seniorów,

– organizowanie przedsięwzięć kulturalnych, sportowych, okolicznościowych dla osób z niepełnosprawnością,

– prowadzenie działań wspierających rodziny osób z niepełnosprawnością,

Oferty będą przyjmowane w terminie do 15 grudnia 2017.

Szczegółowa specyfikacja otwartego konkursu jest dostępna TUTAJ 

Jutro przypada Światowy Dzień AIDS. Polski Czerwony Krzyż zorganizuje happening

1 grudnia w godzinach od 12.00 do 14.00 na terenie Centrum Handlowego „Wzorcownia” odbędzie się akcja mająca na celu zamanifestowanie tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi problemem AIDS/HIV oraz przekazanie lokalnej społeczności informacji związanych z AIDS/HIV.

Organizatorzy będą rozdawać ulotki związane z profilaktyką AIDS, odpowiednio dostosowane do wieku i potrzeb osób zainteresowanych (w tym kolorowanki dla najmłodszych w wieku 6-10 lat, broszury dla kobiet w ciąży),

W Światowym Dniu AIDS będzie można przypiąć „czerwoną wstążeczkę” na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża będzie miał również we „Wzorcowni” swoje stoisko-punkt informacyjny PCK

Akcja organizowana jest w ramach programu „Nie daj szansy AIDS” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Włocławek.

Bezpłatne szkolenie: „Wolontariat w szkole”

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zaprasza opiekunów szkolnych kół wolontariatu na bezpłatne szkolenie pt.: „Wolontariat w szkole, czyli jak stworzyć atrakcyjną ofertę szkolnego koła”.

Szkolenie odbędzie się 6 grudnia w godzinach od 10:00 do 16:00 w siedzibie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

Spotkanie ma na celu integrację środowiska wolontariatu, rozwój wiedzy i pozyskanie informacji z zakresu wolontariatu. Podczas warsztatu uczestnicy poznają rodzaje i formy wolontariatu, obszary, w które mogą zaangażować wolontariuszy oraz praktyczne wskazówki dotyczące współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Szkolenie poprowadzi Marzena Kasprowicz z Fundacji Dobra Sieć.

Szczegóły dotyczące wydarzenia ZNAJDUJĄ SIĘ W TYM MIEJSCU 

Reprezentacja Szkoły Muzycznej zdobyła wicemistrzostwo województwa w unihokeju

28 listopada br. w Toruniu odbyły się finały Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych w Unihokeju rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci.

Reprezentacja Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Cz. Niemena we Włocławku była jedną z sześciu ekip, które w drodze rozgrywek etapowych wywalczyły awans do ścisłego finału. W finale reprezentacja włocławskiej szkoły spotkała się z faworytem rozgrywek SP 24 Toruń i po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu musiała uznać wyższość swoich rywali przegrywając 2:3.

To jak na razie największy sukces młodych unihokeistów z „Muzycznej”, którzy reprezentują UKS PRESTO działający przy OSM. Warto podkreślić, że to również największy sukces „włocławskiego” unihokeja w historii rozgrywek.

OSM reprezentowali: : Krzystof Baranowski (G), Jacek Wrocławski (G), Wiktor Zasada, Szymon Rosłonowski, Szymon Kukucki, Szymon Gallus, Stanisław Piotrowski, Mateusz Chmielewski, Dawid Dębowski, Mateusz Płaczkiewicz, Michał Resiak.

 Informacja na ten temat jest TUTAJ 

 

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor prowadząca ARTax Media Włocławka

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)