Serwis miejski- 23 października 2017r.

Autor: Kinga Sroczyńska / 23 października 2017 / Wiadomości

Serwis miejski- 23 października 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 23 października 2017r.

Briefing prasowy przy ul. Brzezinowej.

Dziś o godz. 10.00 rozpocznie się briefing prasowy przy ul. Brzezinowej.

Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

Briefing prasowy w hali OSiR.

Dziś o godz. 12.00 rozpocznie się briefing prasowy w hali OSiR.

Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

Briefing prasowy.

Dziś o godz. 13.00 przed salą 302 ratusza przy Zielonym Rynku rozpocznie się briefing prasowy, którego tematem będą szczepienia.

Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

Inteligentne specjalizacje województwa. Spotkanie w Inkubatorze.

Dziś w godzinach 9:00 – 14:00 we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości przy ul. Toruńskiej 148 odbędzie się spotkanie informacyjne organizowane przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji Sp. z o.o. w ramach cyklu: „INTELIGENTNE SPECJALIZACJE WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO”.

Celem spotkań jest rozpowszechnianie i propagowanie wśród przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu i jednostek naukowych wiedzy o inteligentnych specjalizacjach regionu.

Podczas spotkania zostaną przedstawione możliwości finansowania projektów wpisujących się w inteligentne specjalizacje, w tym w zakresie Funduszu Badań i Wdrożeń.

Szczegółowy program wydarzenia: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Szkolny dzień bezpieczeństwa cyfrowego.

Dziś w SP 20 odbędzie się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, w ramach projektu CYFROWOBEZPIECZNI. Dzieci wezmą m.in. udział w warsztatach na temat cyberbezpieczeństwa.

Więcej na ten temat: CZYTAJ TUTAJ

Porady specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Dziś bezpłatne konsultacje ze specjalistami z Biura Rzecznika Praw Dziecka odbędą się w KPCEN we Włocławku, przy ul. Nowomiejskiej 15A.

Pomoc będzie można uzyskać w godzinach od 10.00 do 16.00 – osobiście w placówce w sali nr 4 na parterze lub dzwoniąc pod numer telefonu 54/ 231-33-42 wew. 26.

W celu uniknięcia oczekiwania, na dyżury można zapisywać się pod numerem telefonu: (22) 583 66 00.

W trakcie dyżuru zainteresowane osoby mogą otrzymać szczegółowe informacje dotyczące praw małoletnich oraz możliwości ich zabezpieczenia przed bezprawną ingerencją. Na spotkanie z ekspertem Rzecznika Praw Dziecka zapraszamy w szczególności osoby posiadające informacje o naruszeniu praw dziecka. W trakcie dyżuru będzie można zgłosić Rzecznikowi indywidualne sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec małoletnich, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Włocławska biblioteka w programie Kinder – Przerwa na wspólne czytanie.

Miejska Biblioteka Publiczna jest uczestnikiem programu w ramach którego biblioteki, które zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają pakiety książek. 20 najlepszych dostanie zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania. 100 kolejnych – zestawy 50 książek.

Głosowanie trwa do końca października. Głosować można bez rejestracji, logując się przez konto na FB.

Posiedzenia komisji Rady Miasta.

Dziś w sali nr 20 Urzędu Miasta obradować będą komisje Rady Miasta Włocławek.

O godz. 11.00 odbędzie się posiedzenie komisji Kultury i Sportu. Radni zapoznają się m.in. z informacjami na temat: zaawansowania prac remontowo-inwestycyjnych w Muzeum Historii Włocławka, działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku za 2016 rok, realizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży z terenu miasta Włocławek.

O godz. 12.00 rozpocznie się posiedzenie komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej. Przedmiotem obrad komisji będzie m.in. opinia do informacji dotyczącej funkcjonowania, rozwoju i planowanych inwestycji, świadczenia usług medycznych przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku, opinia do projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia na terenie Miasta Włocławek Programu przyznającego uprawnienia członkom rodzin wielodzietnych pod nazwą „Włocławska Karta Dużej Rodziny”.

Natomiast o godz. 13.00 zbiorą się członkowie komisji Edukacji. Radni zaopiniują m.in. projekty uchwały w sprawie: stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół nr 9 we Włocławku w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku, stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół nr 10 we Włocławku w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 19  we Włocławku, stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół nr 7 we Włocławku w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 7 im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku.

Szczegółowe porządki obrad komisji dostępne są pod adresem: POD ADRESEM

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor prowadząca ARTax Media Włocławek

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)