Serwis miejski- 16 października 2017r.

Autor: Kinga Sroczyńska / 16 października 2017 / Wiadomości

Serwis miejski- 16 października 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 16 października 2017r.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Dziś o godz. 13.00 w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Uroczej rozpocznie się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W trakcie uroczystości nastąpi wręczenie nagród i wyróżnień Prezydenta Miasta Włocławek.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno–wychowawczej Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wręczy nagrody 59 nauczycielom, natomiast za wyróżniającą i długoletnią pracę na rzecz szkół i placówek wyróżnieniami zostanie uhonorowanych 26 pracowników niepedagogicznych.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca – akcja we Włocławku.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie włącza się w liczne akcje społeczne. Jedną z nich jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, w tym roku obchodzony jubileuszowo – po raz piąty.

To inicjatywa Europejskiej Rady Resuscytacji, by popularyzować wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Dziś o godz. 11.00 na placu przy „Wzorcowni” rozpocznie się pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, który przeprowadzą pracownicy pomocy społecznej. Zostanie również podjęta próba bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji przez jak największą liczbę osób, który zainicjowała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W trakcie pokazów MOPR przeprowadzi działania Projektu „Włocławek mówi przemocy STOP”. Akcja trwa: specjaliści edukują, „patrolkują”, szkolą.

Więcej informacji na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Wraca stała organizacja ruchu na ulicach Michelina.

Od dziś na ulice: Sokolą, Parkową, Sarnią oraz Sasankową, po zrealizowanej przebudowie tych ulic, wraca stała organizacja ruchu.

Jednodniowa ekspozycja współczesnej sztuki ulicznej.

Dziś w godzinach 9.00-18.00 w Centrum Kultury Browar B. będzie można oglądać wyjątkową, jednodniową ekspozycję współczesnej sztuki ulicznej.

O godz. 13.00 odbędzie się oficjalne otwarcie i spotkanie z organizatorami wędrującej wystawy.

Przedstawiane w Galerii „Antresola” zbiory obejmują płótna, prace na papierze oraz formy przestrzenne. Kolekcja odwiedziła już Augustów, Ostródę, Kowary, Konin, Słupsk, Łomżę i Terespol. Ostatnim przystankiem „Kolekcji Vlepvnetu w podróży” będzie Płock.

Wstęp wolny.

Więcej na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

„Zaplanuj swoje miasto”. W środę warsztaty z mieszkańcami osiedla Południe.

18 października o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej rozpoczną się kolejne warsztaty z cyklu: „Zaplanuj swoje miasto”.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Południa do udziału, gdyż warto wspólnie zastanowić się nad opcjami kreowania przestrzeni własnego miasta. Zachęcamy do twórczej prezentacji swoich pomysłów i oczekiwań.

Celem zajęć jest wypracowanie rozwiązań przestrzennych oraz wskazanie kierunków rozwoju Włocławka w ramach procedury zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Włocławek”.

Ostatnie spotkanie warsztatowe odbędzie się 25 października w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika przy ul. Uroczej.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017.

W ramach akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych, w Bibliotece Pedagogicznej przygotowano liczne wydarzenia.

W październiku w ramach obchodów organizowane są m.in.: spotkania nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia, otwarte zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem robotów Dash i Dot, bookcrossing – czyli akcja polegająca na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

17 października o godzinie 14.15, w ramach dyskusyjnego klubu „Po lekcjach. Nowomiejska 15A” uczestnicy podejmą dyskusję na temat: „Jak czytać, żeby czytać – czy żyjemy w czasach kryzysu czytelnictwa?”

Więcej na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Regionalne Dni Psychoterapii.

W dniach 16-20 października we Włocławku, Toruniu i Radziejowie odbędą się V Regionalne Dni Psychoterapii „Co by ciało chciało”.

Wydarzenia będą poświęcone zagadnieniom: duszy – ciała – psychosomatyki – emocji – witalności – uważności – odżywiania – anoreksji – bulimii – uzależnienia – seksu – relaksacji.

Program warsztatów i wykładów organizowanych we Włocławku przez psychologów i psychoterapeutów jest opublikowany: TUTAJ

Szkutnicy z włocławskiego „Elektryka”.

We wrześniu odbywały się w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku warsztaty pod nazwą „Szkutnia Włocławek”.

Uczniowie w nich uczestniczący mieli możliwość poznania prac konstruktorskich i wykonawczych łodzi – kanu. Udział w zajęciach miał charakter zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy mogli wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi, umiejętnością komunikacji oraz współpracy w zespole.

Pomysłodawcą projektu jest Marcin Chodakowski – prezes Fundacji Promocji i Rekreacji „KIM”. Zajęcia prowadził szkutnik Tomasz Dąbrowski. Opiekunami uczniów byli: Dariusz Antoszewski – ratownik oraz Tadeusz Wojciechowski – nauczyciel.

Warsztaty odbywały się pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek i są związane z obchodzonym w 2017r. – Rokiem Wisły.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Przypomnijmy, że 12 października łódź została zwodowana na Wiśle w okolicach Przystani im. Jerzego Bojańczyka przy ul. Piwnej. Inicjatywa Fundacji Promocji i Rekreacji KIM z Łomianek była możliwa do zrealizowania dzięki dotacji miejskiej.

19 października nastąpi wstrzymanie przepływu przez Stopień Wodny.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie Inspektorat we Włocławku informuje, że w związku z koniecznością dokonania przeglądu technicznego progu stabilizującego poziom wody dolnej Stopnia Wodnego we Włocławku, 19 października w godz. 9.00-13.00 zostanie wstrzymany przepływ wody przez stopień.

Spowoduje to obniżenie się poziomu wody w Wiśle o ok.1,5 metra w rejonie Włocławka i o ok. 1 metr w rejonie Torunia. Pogorszenie się warunków do żeglugi poniżej Stopnia wodnego będzie się utrzymywało do 12 godzin po wstrzymaniu przepływu.

W związku z tym służby proszą o zachowanie szczególnej ostrożności.

Szczegółowe informacje można uzyskać a Nadzorze Wodnym we Włocławku, tel. 54 233 93 95 wew. 26 lub 607 299 688.

Jak chryzantemy, to z „Saniko”.

Dziś Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” rusza ze sprzedażą chryzantem pochodzących z własnej uprawy.

Kwiaty można kupować w siedzibie firmy przy ul. Komunalnej 4. Sprzedaż chryzantem odbywa się w poniedziałki, środy i czwartki od 7.30 do 14.30 oraz we wtorki i piątki od godz. 7.30 do 16.30.

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor prowadząca ARTax Media Włocławek

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)