Serwis miejski – 1 grudnia 2017r.

Autor: Kinga Sroczyńska / 1 grudnia 2017 / Wiadomości

Serwis miejski – 1 grudnia 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim – 1 grudnia 2017r.

Dziś Światowy Dzień AIDS. Polski Czerwony Krzyż organizuje happening

Dziś w godzinach od 12.00 do 14.00 na terenie Centrum Handlowego „Wzorcownia” odbędzie się akcja mająca na celu zamanifestowanie tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi problemem AIDS/HIV oraz przekazanie lokalnej społeczności informacji związanych z AIDS/HIV.

Organizatorzy będą rozdawać ulotki związane z profilaktyką AIDS, odpowiednio dostosowane do wieku i potrzeb osób zainteresowanych (w tym kolorowanki dla najmłodszych w wieku 6-10 lat, broszury dla kobiet w ciąży),

W Światowym Dniu AIDS będzie można przypiąć „czerwoną wstążeczkę” na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża będzie miał również we „Wzorcowni” swoje stoisko-punkt informacyjny PCK

Akcja organizowana jest w ramach programu „Nie daj szansy AIDS” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Włocławek.

 Spotkanie edukacyjne z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku zaprasza na spotkania edukacyjne poświęcone zagadnieniom wspierania rodziny i pieczy zastępczej.

Pierwsze spotkanie odbyło się 29 listopada, kolejne spotkania odbędą się: dziś oraz 4 i 6 grudnia w sali konferencyjnej Garage Hotel przy ul. Toruńskiej 113. Wszystkie spotkania odbywają się w godz. 8.00-14.00

Zaplanowano wykłady eksperckie oraz panel dyskusyjny.

Organizatorem cyklu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dla Naszych Dzieci”.

Szczegółową informację na ten temat ZNAJDZIECIE TUTAJ 

Wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Doroty Nowosad

Dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi otwarcie wystawy malarstwa i fotografii Doroty Nowosad pt. „Poza zgiełkiem – wystawa retrospektywna”.

Swoją twórczość Dorota Nowosad prezentowała między innymi w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki, Domu Polskim w Wilnie, Muzeum Etnograficznym w Niemęczynie oraz centrum kulturalno-biznesowym „Mała Warszawa”. W 2011 r. zajęła II miejsce oraz zdobyła wyróżnienie w II Regionalnym Konkursie Fotograficznym „Najciekawszy obiekt przyrody”. W 2016 r. fotografia, którą zatytułowała „Stan umysłu 1″ została opublikowana w internetowej edycji magazynu Vogue.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Wystawa czynna będzie do 14 stycznia 2018 r.

Pełna informacja na ten temat jest W TYM MIEJSCU 

Przewodnik po Bożym Narodzeniu – nowa ekspozycja w muzeum

Dziś o godz. 17.00 w Muzeum Etnograficznym przy Bulwarach nastąpi uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne im. M. Znamierowskiej- Prüfferowej  w Toruniu – „Przewodnik po Bożym Narodzeniu”.

Będzie to opowieść o świętach skupiona na bożonarodzeniowych symbolach, które chociaż wydają się wszystkim czytelne, to faktycznie kryją w sobie wiele sensów całkowicie obcych, zapomnianych, tajemniczych. Wyjaśnione będą wszelkie wątpliwości dotyczące genezy, znaczeń i przemian, świątecznych pojęć i zjawisk, takich jak Wigilia, szopka, choinka, św. Mikołaj itp. Wystawa nie ogranicza się do postrzegania świąt poprzez pryzmat polskiej kultury ludowej, lecz pokazuje, jak tradycyjne symbole związane z Bożym Narodzeniem funkcjonują w innych krajach i różnych dziedzinach kultury, np. w sztuce, muzyce, literaturze, reklamie i przez to różni się od dotychczasowych ekspozycji o zwyczajach świątecznych.

Uzupełnieniem ekspozycji jest bogato ilustrowana książka w formie przewodnika, która ułatwi poruszanie się po labiryncie bożonarodzeniowych symboli, rytuałów i wierzeń oraz poszerzy wiedzę zdobytą podczas zwiedzania wystawy.

Wystawa będzie czynna do 18.02.2018 r.

Informacja o wydarzeniu ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ 

Jutro wyruszy Mikołajkowy Rajd Rowerowy

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz Włocławski Krajoznawczy Klub Rowerowy PTTK CYKLISTA zapraszają na Mikołajkowy Rajd Rowerowy, który odbędzie się 2 grudnia. Wydarzenie to zwieńczy sezon rowerowy 2017.

25-kilometrowa trasa rajdu będzie wiodła m.in. przez malownicze drogi  Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Rajd wystartuje o godz. 12:00 z parkingu przy dawnym Ursusie. Finał zaplanowany jest na godz. 16:00 na Przystani na Zalewie Włocławskim przy ul. Płockiej, gdzie dla uczestników przewidziano dodatkową atrakcję, tj. udział we wspólnym ognisku.

W przypadku złych warunków atmosferycznych trasa przejazdu zostanie skrócona.

Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin

Jutro we Włocławku odbędzie się Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Miejscem rywalizacji będzie hala sportowa OSiR przy ul. Chopina 8. Początek zawodów o godz. 10.30.

Organizatorem zawodów jest Włocławski Klub Karate Kyokushin przy wsparciu gminy miasto Włocławek.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

„Biała sobota” w MZOZ

Jutro w godzinach od 09:00 do 14:00 w Poradni Ogólnej przy ulicy Kilińskiego 16 odbędą się darmowe konsultacje lekarskie w zakresie oceny neurorozwojowej dziecka do lat dwóch.  Konsultacji udzielać będzie lekarz Anna Maciś- Jonczyk – specjalista neurochirurgii dziecięcej.

,,Biała sobota” adresowana jest do pacjentów wszystkich poradni MZOZ we Włocławku.

Zainteresowani mogą zapisywać się pod numerem telefonu 501 332 604 w godzinach 09:00 do 13:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ 

„Klimakterium… i już”

W sobotę o godz. 16.00 w Teatrze Impresaryjnym zagości spektakl: „Klimakterium… i już”.

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Sztuka ma pokazywać różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny – tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem.

Więcej o spektaklu PRZECZYTACIE TUTAJ

Mikołaj też dba o zdrowie… z Morsami Kujawskimi

W niedzielę na Przystani OSiR przy ul. Piwnej 1 A rozpocznie się III edycja imprezy pod nazwą „Mikołaj też dba o zdrowie, hart ducha, tężyznę fizyczną i przepływa Wisłę”. Organizatorem wydarzenia ponownie jest stowarzyszenie Morsy Kujawskie Włocławek.

Impreza otrzymała dofinansowanie z budżetu gminy miasto Włocławek i organizowana jest pod honorowym patronatem prezydenta Marka Wojtkowskiego.

Początek o godz. 9.00.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Zagrają siatkarki

3 grudnia w hali sportowej OSiR przy ul. Chopina 8 odbędzie się mecz w ramach II ligi siatkówki kobiet. Zespół Włocławskiego Towarzystwa Siatkówki podejmować będzie Spójnię Stargard. Początek meczu o godz. 18.00.

Na Mikołajki – „Trzy razy bajka”

W niedzielę o godz. 11.00 Teatr Impresaryjny zaprasza całe rodziny na najnowsze, mikołajkowe przedstawienie Teatru „Skene” oparte na napisanych przez Jana Brzechwę, pięknym wierszem, powszechnie znanych bajkach: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Księżniczka na ziarnku grochu.

Spektakl adresowany jest głównie do dzieci młodszych – z przedszkoli i szkół podstawowych – i tych nieco starszych, którzy zechcą sobie przypomnieć swoje dzieciństwo.

Więcej o spektaklu W TYM MIEJSCU

„Jacek i Placek na tropie księżyca”

W niedzielę o godz. 12.00 w Centrum Kultury Browar B. zostanie zaprezentowane przedstawienie przygotowane przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.

Spektakl oparty jest na motywach powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego oraz albumu zespołu Lady Pank o tym samym tytule i opowiada o dwóch krnąbrnych braciach bliźniakach, którzy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca. Ruszają w pełną przygód podróż, podczas której będą musieli stawić czoła różnym przeciwnościom losu. W tej familijnej opowieści o poszukiwaniu szczęścia aktorom towarzyszyć będzie zespół rockowy wykonujący przeboje Lady Pank, m.in. „Marchewkowe pole”.

Pełna informacja o spektaklu jest DOSTĘPNA TUTAJ

Sztywny Pal Azji wystąpi w Czarnym Spichrzu

W niedzielę o godz. 19.00 w Czarnym Spichrzu przy ul. Piwnej 4 wystąpi Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy założony w drugiej połowie lat 80., kiedy to również święcił największe triumfy. Formacja powstała z inicjatywy Jarosława Kisińskiego (gitarzysty i kompozytora flagowych przebojów) i Leszka Nowaka – wokalisty.

Artyści wydali dotychczas 13 albumów studyjnych.

Pełna informacja o koncercie TUTAJ

Mikołaj we Wzorcowni

Tradycyjnie, jak co roku Centrum Handlowe Wzorcownia zaprasza dzieci z rodzicami na spotkanie z Mikołajem.

 „PRZYWITAJ MIKOŁAJA” we WZORCOWNI – niedziela 3 grudnia w godzinach 12:00 – 18:00.

Do Wzorcowni Mikołaj przybywa zawsze nietypowym pojazdem. Były już renifery, limuzyna-kabriolet, piękna kareta z końmi, a tym razem będzie to Express Polarny.

Po przywitaniu, Mikołaj wraz z Elfami zabierze wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w specjalnie przygotowanej strefie z „Domkiem Mikołaja” na poziomie -1 Wzorcowni w godzinach 12:00 – 18:00.

Wspólnie z pomocnikami Mikołaja, Elfami, dzieci będą przygotowywały bombki z użyciem ozdób i niczym nieograniczonej własnej wyobraźni. Najładniejsze bombki Mikołaj będzie nagradzać prezentami. Kolejne prezenty trafią do autorów najpiękniejszych listów, które będą pisane i ozdabiane przez dzieci w trakcie spotkania. Jedną z atrakcji będą pokazy żonglerskie i zabawy z niezwykłym elfem finalistą programu TVN – „Mam Talent”. Do wygrania będą też wycieczki Expressem Polarnym.

W PROGRAMIE:

– Powitanie Mikołaja na Placu Grodzkim przed Wzorcownią o godzinie 12:00

– Zdjęcia z Mikołajem

– Pisanie listów do Mikołaja – „Mikołajowa Poczta”

– Konkursy z nagrodami oraz zabawy z Elfami

– Ozdabianie bombek świątecznych

– Przejażdżki Polarnym Expresem

– Pokazy żonglerskie i zabawy z niezwykłym elfem finalistą programu TVN „MamTalent”

Uwaga ! Wzorcownia zaprasza również we wtorek 6 grudnia. W tym dniu Mikołaj od 15:00 do 19:00 będzie czekał na dzieci ze słodyczami.

Recital muzyki klasycznej w Muzeum Diecezjalnym

W niedzielę o godz. 16.00 w Muzeum Diecezjalnym, z recitalem muzyki klasycznej wystąpi Agata Skulimowska.

Agata Skulimowska jest urodzoną we Włocławku, młodą pianistką. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 12 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Czesława Niemena we Włocławku. W 2014 roku ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W czerwcu 2017 roku otrzymała dyplom licencjacki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu profesora Krzysztofa Jabłońskiego. Jest laureatką konkursów krajowych i zagranicznych. Brała udział w kursach i festiwalach w Polsce m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Dusznikach Zdroju, Kąśnej Dolnej oraz we Włoszech, Danii i Japonii. Sztukę pianistyczną doskonaliła pod okiem uznanych pedagogów oraz pianistów takich jak Włodzimierz Obidowicz, Grzegorz Kurzyński, Krzysztof Jabłoński czy Eugen Indjic.

 W programie recitalu kompozycje Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina.

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor prowadząca ARTax Media Włocławka

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)