Saniko promuje „Dekalog Ekologicznego Włocławka”.

Autor: Kinga Maślanka / 17 maja 2019 / Wiadomości

Saniko promuje „Dekalog Ekologicznego Włocławka”.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w kwietniu br., ruszyło z kampanią ekologiczną „Jestem z Włocławka- jestem eko”, która ma na celu rozpowszechnianie pozytywnych nawyków ekologicznych wśród społeczności lokalnej.

Po zakończeniu Akcji „Torba za makulaturę lub PETulki”, pora na kolejne przedsięwzięcie, tym razem skierowane do dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych we Włocławku.

„Dekalog ekologicznego Włocławka”, to opracowane przez Spółkę zasady, które zachęcają do dbania o środowisko każdego dnia.

Swoimi działaniami, chcemy pokazać, że dbanie o środowisko jest kwestią nawyków, które można wypracować, w stosunkowo krótkim czasie. Wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad i małymi krokami, wprowadzać je w życie. Po pewnym okresie, zachowania staną się nawykami, a nawyki stylem życia. Dekalog ekologicznego Włocławka, określa zasady z szeroko pojętej ochrony środowiska, jak i racjonalnego gospodarowania odpadami. Naszym celem jest, aby Dekalog ten, funkcjonował w każdej włocławskiej Szkole Podstawowej, ale również będziemy promować go wśród dorosłych- informuje PGK Saniko 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)