PWSZ Gaming Festival-największy Festiwal Gier już 1 grudnia we Włocławku!

Autor: Kinga Maślanka / 10 listopada 2018 / Wiadomości

PWSZ Gaming Festival-największy Festiwal Gier już 1 grudnia we Włocławku!

Mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku powoli stają się kujawską stolicą e-sportu. 1 grudnia po raz kolejny odbędzie się w nich, jeden z największych w kraju, turniej gier komputerowych. Swoje uczestnictwo zapowiada prawie 500 graczy z całej Polski!

 

Co nas czeka na PWSZ Gaming Festival?

Jeśli jesteś graczem, to na pewno nie są Ci obce takie tytuły gier jak: FIFA19, Fortnite, CS GO, czy Hearthstone. To właśnie zawody w te 4 tytuły będą najważniejszymi punktami nadchodzącego PWSZ Gaming Festival. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli czołowi gracze profesjonalnej sceny e-sportowej.  

Jednak grudniowe wydarzenie, to nie tylko gry komputerowe. To także święto wszystkiego co z grami związane. Podczas Akademickiego Festiwalu gier we włocławskiej PWSZ uczestnicy będą zmagać się w jednej z najstarszych gier towarzyskich, której korzenie sięgają XIX wiecznej Japonii. Mowa tu o Papier-KamieńNożyce. Dodatkowo w murach PWSZ odbędą się liczne imprezy towarzyszące.

Rozgrywki w różnego rodzaju gry planszowe będą możliwe dzięki uprzejmości klubu gier planszowych z CKBB „Taktyk”.

Nie można oczywiście zapomnieć o edukacyjnym aspekcie PWSZ Gaming Festival. 
O tym w jaki sposób mechanizmy gier wykorzystywane są w marketingu oraz jak zarabiać na graniu, będzie można posłuchać podczas panelu konwersatoriów pod nazwą „Co zabijanie potworów ma wspólnego z biznesem”. Dla pasjonatów sprzętu komputerowego odbędzie się konkurencja składania komputera na czas, a Ci bardziej dociekliwi będą mogli przetestować zabytkowy sprzęt w „Retro Strefie”, gdzie pojawi się szansa zagrania w słynnego „Małysza”. Całość Festiwalu w fantastycznym i magicznym klimacie świąt.

Rekordowa pula nagród

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz wsparciu sponsorów i partnerów PWSZ Gaming Festiwal będzie rekordowy nie tylko pod względem liczby uczestników. Rekordowa będzie także pula nagród, która wynosi ponad 7 tysięcy złotych. Gracze będą mieli szansę wygrać najnowszej generacji sprzęt komputerowy.

Organizatorami PWSZ Gaming Festival są: 


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku, Samorząd Studencki PWSZ we Włocławku, Koło Naukowe „Nowe Media” oraz Pro-comp.pl

Jakub Groncikowski – student Nowych Mediów w PWSZ, zawodowy gracz FIFA

Na tym etapie ciężko stwierdzić, który turniej będzie cieszył się największym zainteresowaniem, ale dołożę wszelkich starań, żeby turniej FIFA19 w PWSZ-owskim wydaniu nie przeszedł bez echa w świecie PRO gamerów. Myślę, że kluczowym czynnikiem mającym wpływ na popularność naszego festiwalu będzie uczestnictwo wielu znanych nazwisk naszej rodzimej sceny. Możliwość rozmowy z profesjonalistami, wymiana uwag, czy samo spotkanie zawodników z pewnością wywrze na wielu bardzo pozytywne wrażenie. Dodatkowo na turnieju pojawią się youtuberzy zajmujący się tworzeniem popularnych kanałów dotyczących gry FIFA.

Patryk Więznowski – przewodniczący Samorządu Studenckiego PWSZ, koordynator wydarzenia.

Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział, że w trakcie studiów będę miał okazję współtworzyć jeden z największych festiwali gier gier w kraju to z pewnością bym nie uwierzył. Ciesze się, że dzięki zaangażowaniu studentów PWSZ, a także naszych partnerów, mogę po raz drugi w swojej samorządowej działalności organizować to wydarzenie. Wypełnia mnie ekscytacja na samą myśl, jak PWSZ Gaming Festival „urośnie”, gdy na naszej uczelni powstanie już Centrum Nowoczesnych Technologii (planowany termin oddania 2019 rok. przyp. red.). Po każdym zakończeniu turnieju wydawało nam się, że osiągnęliśmy swój limit. Z perspektywy czasu wiem, że tak jak uczestników motywuje rywalizacja w grach tak i nas, jako organizatorów, motywuje podnoszenie organizacyjnej poprzeczki każdego roku.

 

Patryk Ciechanowski – wykładowca oraz opiekun koła naukowego „Nowe Media”, inicjator turnieju gier w czasach, gdy sam jeszcze był studentem PWSZ.

Zaczęło się skromnie (mówi Patryk Ciechanowski, który zainicjował organizację wydarzenia 5 lat temu), od niewielkiego turnieju w FIFĘ (wirtualna gra w piłkę nożną przyp. red.). Liczba uczestników nie przekroczyła wtedy setki, ale i nasze niewielkie doświadczenie organizatorskie powstrzymywało nas przed porywaniem się z przysłowiową motyką na słońce. Teraz, po 5 latach, jesteśmy w stanie zorganizować turniej rangi ogólnopolskiej, na który przyjeżdżają zawodowi gracze z różnych zakątków kraju. Sama formuła także uległa zmianie, gdyż nie jest to już tylko i wyłącznie turniej e-sportowy (gier komputerowych przyp. red.). PWSZ Gaming Festival to święto wszystkich gier – także planszowych, czy towarzyskich takich jak popularne „papier-kamień-nożyce”. Oprócz rozrywki i zdrowej rywalizacji ideą turnieju jest edukacja, dlatego przeprowadzimy cykl konwersatoriów pod tajemniczą nazwą „Co zabijanie potworów ma wspólnego z biznesem”.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)