Przedsiębiorca z Włocławka i były wiceminister zatrzymani przez CBA.

Autor: Kinga Maślanka / 1 sierpnia 2019 / Wiadomości

Przedsiębiorca z Włocławka i były wiceminister zatrzymani przez CBA.

Zarzuty korupcyjne usłyszą zatrzymane dzisiaj przez CBA dwie osoby, wśród których jest były wiceminister Środowiska i przedsiębiorca z Włocławka,  Marcin M.

Funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego wiceministra środowiska oraz włocławskiego przedsiębiorcę z branży budowlanej.

Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w 2015 r. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i podjęcia się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową w związku z realizacją projektu „Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej”.

Jak ustalono w trakcie prowadzonych czynności w ramach realizacji projektu spółka Wodociągi Kieleckie podpisała umowy na budowę systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na terenie m. Kielce oraz w dwóch świętokrzyskich gminach. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską. Natomiast instytucją wdrażającą projekt był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z uwagi na znaczne opóźnienia w realizacji umowy na wykonawcę nałożono kary umowne.

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany przedsiębiorca obiecał wiceministrowi zatrudnienie w spółkach z zapewnieniem kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia w zamian za ,,pomoc”, która miałaby doprowadzić do odstąpienia Wodociągów Kieleckich Sp. z o.o. od naliczenia kar umownych i przyjęcia bez zastrzeżeń wykonanych robót budowlanych. Jak ustalili śledczy CBA wiceminister przyjął obietnicę korzyści, a po dymisji z pełnionej funkcji podjął pracę w spółkach przedsiębiorcyinformuje CBA

Obaj zatrzymani mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

Foto: Źródło CBA

Skomentuj ten wpis!Waldemar Kiepski

10 miesięcy temu

Naraził się tym z Lubienia i go podpier…..

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)