Projekt „Mądre żywienie zdrowe pokolenie”.

Autor: Kinga Maślanka / 5 września 2019 / Wiadomości

Projekt „Mądre żywienie zdrowe pokolenie”.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku rozpoczął realizację programu „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Realizowany projekt ma na celu promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, a także zapobieganie i walka z nadwagą i otyłością wśród uczniów. OR PCK pragnie przyczynić się do podniesienia wiedzy na temat zagrożeń jakie wiążą się z otyłością, skutecznych metodach walki z nią oraz utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych.

W ramach projektu zorganizowana zostanie Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia oraz przeprowadzony będzie projekt społeczny promujący aktywny styl życia, który polegać będzie na organizacji wydarzenia sportowego w środowisku lokalnym wśród uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Uruchomiony zostanie również telefoniczny punkt konsultacyjny z dietetykiem, który odpowiadał będzie na nurtujące pytania dotyczące zastosowania diety, treningów oraz dalszej diagnostyki osób z nadwagą działający w każdy poniedziałek miesiąca w godzinach od 8.00 do 9.00 pod numerem:  54 231 46 56 wew. 31.

Projekt będzie realizowany do 31 grudnia br.

K.M.

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)