Prezydent nagrodzi w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Autor: Kinga Maślanka / 16 kwietnia 2019 / Kultura

Prezydent nagrodzi w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Urząd Miasta Włocławka ogłasza nabór wniosków do Nagród Prezydenta Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Te najbardziej prestiżowe nagrody, przyznawane osobom, które wyróżniają się swoją twórczością artystyczną oraz posiadają znaczne zasługi dla upowszechniania i ochrony kultury w naszym mieście.

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach:

Pierwsza dedykowana jest twórcom za osiągnięcia w dziedzinie: literatury, plastyki, muzyki, teatru i filmu oraz tańca.

Druga kategoria to wydarzenie-organizator wydarzenia, imprezy lub cyklu imprez, które miały szczególne znaczenie dla kultury Włocławka.

Trzecia kategoria to Debiut Roku – ta nagroda trafi do osoby, która zadebiutowała w poprzednim roku, wyróżniając się swoją działalnością.

Przed uroczystym przyznaniem Nagród, zbierze się specjalnie powołana Kapituła, którą tworzyć będą m.in:  przedstawiciele Prezydenta Miasta, przedstawiciele Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Włocławek, dyrektorzy instytucji kultury. Wręczenie Nagród nastąpi w maju podczas uroczystości z okazji włocławskiego Święta Kulturyinformuje włoclawski ratusz

Kandydatów do Nagród w 2019 r. mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani za pomocą formularza (do pobrania pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/55/dokumenty-do-pobrania), który do dnia 30 kwietnia należy dostarczyć osobiście lub przesłać do Urzędu Miasta Włocławek – Referatu Kultury i Promocji w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek (decyduje data stempla pocztowego).

Szczegóły dot. przyznania Nagród Prezydenta Miasta w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury znajdują się w przedmiotowej uchwale Rady Miasta Włocławek: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/55/dokumenty-do-pobrania

K.M.

Skomentuj ten wpis!Anna German

3 miesiące temu

Nawet nie ma sensu komentować. Znowu nagrodę przyznają szatniarce, pijakowi-kierowcy lub żonie Pana Dyrektora. Żenada!

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)