Orszak Trzech Króli przeszedł w sobotę ulicami Włocławka.

Autor: Kinga Maślanka / 6 stycznia 2018 / Galerie / Tylko TU

Orszak Trzech Króli przeszedł w sobotę ulicami Włocławka.

Ponad 640 miast w Polsce wśród nich nie mogło zabraknąć Włocławka.Kilkaset osób uczestniczyło w Orszaku Trzech Króli,który 6 stycznia  wyruszył z Placu Wolności do Bazyliki Katedralnej,gdzie o godzinie 12.00 odbyła się msza święta pod przewodnictwem J.E.ks.bp Wiesława Meringa.

Prezydent Marek Wojtkowski, Przewodniczący Rady Miasta Rafał Sobolewski,  Wicestarosta Powiatu Marek Jaskulski reprezentowali Trzech Króli w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Marek Wojtkowski: Myślę, że jest to spotkanie jednoczące, takie jest przesłanie chrześcijańskie, tradycja ekumeniczna. Mamy tutaj przedstawicieli Kościoła Katolickiego , przedstawicieli Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego tak że, idea jest piękna. We Włocławku taką tradycję kultywujemy od 3 lat. Cieszę się, że z roku na rok w Orszaku Trzech  Króli uczestniczy coraz więcej  mieszkańców Włocławka.

Rafał Sobolewski : Dla mnie osobiście  jest to  ważny moment- podsumowania tego co się wydarzyło w ostatnich tygodniach roku poprzedniego i w tych już 2018. Jak widać duże znaczenie 6 stycznia ma dla mieszkańców –  zebraliśmy się w bardzo licznym gronie .Mam nadzieję,że to jest takie święto, które będzie tylko wzmacniało współpracę nas wszystkich dla dobra ogólnego.

Ksiądz Biskup Wiesław Mering: Już dawno nie widziałem Katedry,w której brakuje miejsc siedzących- dlatego ogromnie się cieszę .Tam w Betlejem nie było ich tak wielu, to pomyślmy teraz jeżeli Oni swoim przyjściem spowodowali taki ferment w Jerozolimie na dworze królewskim to jaki ferment -my możemy spowodować skoro jest nas tutaj tak wielu.Każdego witam jak umiem, najserdeczniej ciesząc się tą obecnością .

Redaktor naczelna- Kinga Maślanka

Zdjęcia: Radosław Wiankowski

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)