Nowe pracownie multimedialne w Brześciu Kujawskim i Wieńcu.

Autor: Kinga Maślanka / 30 września 2019 / Brześć

Nowe pracownie multimedialne w Brześciu Kujawskim i Wieńcu.

800 mobilnych pracowni multimedialnych składających się z 16 laptopów każda – to nagrody, które można było zdobyć w konkursie #OSEWyzwanie. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.

Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Szkoły, które podjęły #OSEWyzwanie zagwarantowały sobie także dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu, a ich uczniowie będą mogli korzystać z mLegitymacji.

Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego Internetu” – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. „Konkurs #OSEWyzwanie to kolejna inicjatywa, która przybliża nas do realizacji tego celu” – dodaje szef MC.

Do połowy ubiegłego roku tylko 10% polskich szkół miało dostęp do szybkiego Internetu. Pierwsze szkoły zaczęły korzystać z usług OSE we wrześniu ubiegłego roku. W tym roku szerokopasmowy dostęp do sieci ma już 12 tysięcy placówek. Trzy tysiące szkół korzysta z usług OSE. NASK i Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzają polską szkołę w cyfrową erę, podłączają szkoły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Bezpieczny i szybki internet pojawi się w każdej szkole, ale najważniejsze wyzwanie to odpowiednie wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracowni multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.

Miło nam poinformować, że laureatem konkursu została Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim oraz Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu.

Nagrody przyznane w konkursie #OSEWyzwanie będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/2020.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)