„Niedziela z kustoszem” w Muzeum Historii Włocławka.

Autor: Kinga Maślanka / 8 lutego 2019 / Kultura

„Niedziela z kustoszem” w Muzeum Historii Włocławka.

Już w najbliższą niedzielę kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem” zorganizowane na niedawno otwartej ekspozycji stałej „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL” w Muzeum Historii Włocławka. Jest to bardzo dobra okazja do zapoznania się z przeszłością miasta i jego najbliższej okolicy za pośrednictwem prezentowanych zabytków pochodzących w większości ze zbiorów włocławskiego muzeum.

Uczestnicy spotkania poznają okres pradziejów Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, historię miasta w średniowieczu, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w czasach wielkich zrywów powstańczych, rewolucji przemysłowej oraz burzliwego wieku XX.

Niedziela z kustoszem jest także dobrą okazją do uzyskania szeregu odpowiedzi od pracowników muzeum na temat pozyskiwania zabytków, ich przechowywania, opracowywania czy też przebiegu prac nad obecną wystawą stałą.

Wstęp: bilet normalny – 10 zł/os., bilet ulgowy – 6 zł/os., rodzinny – 25 zł (opłata rodzinna przysługuje rodzicom lub opiekunom wraz z dziećmi do 18 roku życia w łącznej liczbie do 6 osób) 
Kiedy: 10 lutego (niedziela), godz. 12.00
Miejsce: Muzeum Historii Włocławka, ul. Szpichlerna 19, Włocławek

K.M.

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)