Mieszkanie Plus i Mieszkanie na Start – w Brześciu Kujawskim.

Autor: Kinga Maślanka / 8 maja 2019 / Brześć

Mieszkanie Plus i Mieszkanie na Start – w Brześciu Kujawskim.

W związku z zamiarem przystąpienia Brześcia Kujawskiego do programu „Mieszkanie Plus” oraz Mieszkanie na Start”, Urząd Miejski zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się w Brzeskim Centrum Kultury 14 maja br. o godzinie 17:00.

„Mieszkanie Plus” oraz „Mieszkanie na Start” to nowa propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach.

Mieszkanie Plus to naturalny następca programu Mieszkanie dla Młodych oraz Rodzina na Swoim. Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego też głównym celem Mieszkania Plus jest zwiększenie liczby tanich lokali na wynajem.

Rządowy program Mieszkanie na Start jest systemem dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań, a także lokali, które zostały poddane działaniom rewitalizacyjnym, w ramach współpracy inwestorów z gminami.

Z programów skorzystać będą mogły osoby, których nie stać na zakup własnego mieszkania, ale jednocześnie, wysokość ich zarobków wyklucza ubieganie się o lokal komunalny. Również kierowany jest do tych odbiorców, którzy nie są w stanie uzyskać kredytu hipotecznego.

Szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie www.mieszkanieplus.org.pl

 

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)