Kukucki zastępcą prezydenta Wojtkowskiego. Będą budować „Lepszy Włocławek”.

Autor: Kinga Maślanka / 5 grudnia 2018 / Tylko TU

Kukucki zastępcą prezydenta Wojtkowskiego. Będą budować „Lepszy Włocławek”.

Wydział Rozwoju Miasta i Inwestycji ,Wydział  Urbanistyki i Architektuy, Centrum Obsługi Inwestora i Biuro Zamówień Publicznych – tym pokieruje Krzysztof Kukucki, który w dniu 4 grudnia otrzymał rekomendację od włocławskiego zarządu Sojuszu Lewicy Demokratycznej na urząd zastępcy prezydenta.

Prezydent Marek Wojtkowski pod koniec listopada powołał na swoich zastępców Barbarę Moraczewską i Domicelę Kopaczewską.

O powołaniu trzeciego zastępcy, rekomendowanego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej  podczas ostatniej sesji Rady Miasta mówił min. tak:

Ja oczywiście nie naciskam kolegów z koalicyjnego klubu. Wiem, że jest to trudna decyzja- dlatego też spokojnie czekam.

Krzysztof Kukucki decyzję podjętą przez zarząd SLD przedstawił dziś prezydentowi miasta, który to powołuje swoich zastępców.

Wracając do słów Marka Wojtkowskiego podczas konferencji prasowej w dniu 30 października 2018 – zapewne prezydent będzie na ” tak”.

Jeśli chodzi o priorytety to mamy bardzo podobne- mieszkania, transport wewnętrzny, poprawa jakości życia mieszkańców, na tym nam zależy. Układ, który się wytworzył w Radzie Miasta daje taką stabilizację i dobra współpraca pomiędzy naszymi klubami SLD i Koalicji Obywatelskiej taką współpracę zapowiada.

W przypadku powołania na funkcję zastępcy Krzysztofa Kukuckiego, do Rady Miasta wejdzie  Elżbieta Rutkowska,która w tegorocznych wyborach uzyskała w okręgu Zazamcze 207 głosów.

Elżbieta Rutkowska była radną w latach 2010- 2014. Jest nauczycielem w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku ,członkiem ZNP- bezpartyjna.

Krzysztof Kukucki funkcję zastępcy prezydenta obejmie od dnia 1 stycznia 2019 roku. Obecnie jest przewodniczącym Rady Miasta Włocławek.

Kinga Maślanka

 

Skomentuj ten wpis!Kaja Zimowicz

12 miesięcy temu

Mam nadzieję że jest to dobra decyzja.Pan Kukucki przed wyborami miał bardzo dobry program rozwoju Włocławka, jak obecny Prezydent.Łącząc siłę za 5 lat będziemy mieli piękny Włocławek. No i to podziemne przejście na Zazamczu które obaj Panowie obiecali.

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)