Kujawsko-pomorska samorządowa kampania profrekwencyjna ruszyła.

Autor: Kinga Maślanka / 10 maja 2019 / Wiadomości

Kujawsko-pomorska samorządowa kampania profrekwencyjna ruszyła.

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko dzięki nim nasz głos będzie w Brukseli słyszany, a nasze potrzeby i postulaty brane pod uwagę. Jak to sprawić? Wszystko zależy od tego, na ile licznie weźmiemy udział w wyborach 26 maja.

9 maja wystartowała kujawsko-pomorska samorządowa kampania profrekwencyjna.

Marszałek Piotr Całbecki: Po tych wyborach możemy mieć, tak jak obecnie, trzech posłów do PE, a możemy też nie mieć ani jednego. Tak skonstruowana jest ordynacja wyborcza do Europarlamentu, która, uwzględniając m.in. bezwzględną liczbę oddanych w regionach głosów, premiuje te z największą liczbą mieszkańców. Mniejsze, takie jak nasz, muszą to nadrobić aktywnością obywatelską . Ta aktywność nam się opłaci. Także od nas zależy kształt Unii Europejskiej, a także to, na ile Bruksela zechce spełniać nasze oczekiwania i odpowiadać na aktualne i przyszłe wyzwania tak, jakbyśmy chcieli. Pamiętajmy, że 15 lat Polski w zjednoczonej Europie to 15 lat modernizacji, wykorzystanych szans, realizacji inwestycji, na które w innych warunkach nie moglibyśmy sobie pozwolić i  intensywnego rozwoju społecznego.

Dla tych, którzy nie tylko sami zechcą pójść 26 maja na wybory by wybrać posłów do Parlamentu Europejskiego, ale chcieliby też własnym przykładem zachęcić innych, przygotowano specjalny konkurs z nagrodami w postaci modnego obecnie środka lokomocji – elektrycznych hulajnóg. Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkiego filmu (może być komórką) pod hasłem „Głosuję 26 maja, bo …”.

Konkurs jest oczywiście zabawą, ale organizujemy go ze szczególnego powodu. Także od nas zależy kształt Unii Europejskiej, a także to, na ile Bruksela zechce spełniać nasze oczekiwania i odpowiadać na aktualne i przyszłe wyzwania tak, jakbyśmy chcieli. Warunkiem jest liczna frekwencja przy urnach – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Foto: Andrzej Goiński/UMWKP

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)