Jedynka z Kentucky – Chris Dowe w Anwilu.

Autor: Kinga Maślanka / 25 lipca 2019 / Sport

Jedynka z Kentucky – Chris Dowe w Anwilu.

Po kilku latach zmiana warty na pozycji numer jeden. Chris Dowe, amerykański obrońca, który ostatnio grał w Izraelu, został nowym Rottweilerem.

Chris Dowe ma 27 lat, mierzy 188 cm wzrostu, urodził się w Kentucky, jest absolwentem uczelni Bellarmine, a od 2013 roku nieprzerwanie gra w Europie. W swojej karierze występował już w Portugalii, Francji, Belgii, a ostatnio w Izraelu.

Reprezentując barwy Ironi Ness Ziona, Amerykanin notował średnio 13,9 punktu, 3,8 zbiórki i 3 asysty w lidze izraelskiej, trafiając ponad 50 procent rzutów z gry. Jeszcze lepsze statystyki notował w FIBA Europe Cup, gdzie w 17 meczach uzyskiwał średnio 14 punktów, 5,4 zbiórki i 2,9 asysty. Co ciekawe, w rozgrywkach tych rywalizował także w sezonie 2016/2017 jako gracz Basic-Fit Bruksela – notował wówczas 12,8 punktu, 4,6 zbiórki i 3,8 asysty.

Świetnie gra na piłce, potrafi minąć w pierwszym koźle, a także rzucić z dystansu. W ostatnich latach jego skuteczność wahała się na granicy 50 procent, a co ważniejsze – Amerykanin ma ciąg na zbiórkę. Średnie ponad czterech zebranych piłek w sezonie nie są dla niego niczym niezwykłym, warto zauważyć także ponad jedną zbiórkę ofensywną w meczu – mówi asystent głównego coacha, Marcin Woźniak.

Ważne kontrakty z klubem – oprócz Chrisa Dowe’a – mają zatem: Igor Wadowski, Szymon Szewczyk, Chase Simon, Jakub Karolak.

Informacja prasowa KK Anwil

foto: Beobasket

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)