Jedna osoba nie żyje -pożar budynku w gminie Włocławek.

Autor: Kinga Maślanka / 23 kwietnia 2019 / Wiadomości

Jedna osoba nie żyje -pożar budynku w gminie Włocławek.

Włocławscy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności pożaru, w którym zginął 56-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło 20 kwietnia w m. Mostki (gm. Włocławek). Spaleniu uległo pomieszczenie gospodarcze zaadaptowane na mieszkanie.

W minioną sobotę około godz.11.00 dyżurny policji został powiadomiony o palącym się pomieszczeniu na terenie posesji w m. Mostki (gm. Włocławek). Na miejscu policjanci zabezpieczali teren do zakończenia akcji gaśniczo-ratowniczej, podczas której strażacy z płonącego budynku wynieśli mężczyznę nie dającego żadnych oznak życia. Pomimo podjętych działań reanimacyjnych przez służby nie udało się przywrócić mu czynności życiowych.

Po zakończonej akcji gaśniczej i przekazaniu terenu mundurowym prowadzono czynności procesowe pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z dziedziny pożarnictwa. Z ustaleń wynika, że do pożaru doszło w pomieszczeniu gospodarczym zaadaptowanym na mieszkanie. Wstępnie ustalono, że przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia przez 56-latka lokatora tego pomieszczenia.

Dokładne okoliczności i przyczyny pożaru, którego skutkiem była śmierć mężczyzny wyjaśni postępowanie prowadzone przez mundurowych pod nadzorem prokuratora.

K.M.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)