Jak segregować odpady dowiedzieli się uczniowie SP nr 23!

Autor: Kinga Sroczyńska / 22 listopada 2017 / Galerie / Tylko TU

Jak segregować odpady dowiedzieli się uczniowie SP nr 23!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saniko Sp z o.o. jest współorganizatorem 8 Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Wszelkie inicjatywy podejmowane w tym okresie mają na celu służbę rozwoju miasta i regionu.

PGK Saniko zgodnie z profilem działalności Spółki przygotowało dla dzieci w wieku szkolnym zajęcia w tematyce gospodarki odpadami.  Dziś, 22 listopada uczniowie SP nr 23 we Włocławku mieli okazję poznać zasady selektywnej zbiórki odpadów poprzez prezentacje, rozmowy i zabawę. Dużą atrakcją dla Naszych gości było obejrzenie z bliska naszego sprzętu, śmieciarki. Uczniowie wyszli od nas z drobnymi upominkami.

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Dlaczego temat segregacji jest dla nas tak ważny ?

Otóż recykling jest istotnym elementem gospodarki krajów rozwiniętych, ponieważ dzięki niemu mamy możliwość wytwarzania nowych produktów co przyczynia się do użycia mniejszej ilości surowców i energii.

Nasze przedsiębiorstwo kierując się zasadą „wspólnego podwórka”, poza włączaniem się w tego typu akcje, na bieżąco organizuje spotkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – bo nawet i ze studentami, w celu budowania świadomości w społeczeństwie w kontekście troski o nasze wspólne środowisko. Zajęcia dzisiejsze jak i wszystkie inne prowadzą specjaliści ds.ochrony środowiska PGK Saniko.

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie z uczniami włocławskich szkół, tym razem będzie to wycieczka Do Machnacza, gdzie pokażemy procesy postępowania z wytworzonymi odpadami.

Tekst: Dominika Kujawa/ Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saniko Sp z o.o . we Włocławku

Foto: Kinga Aneta Sroczyńska

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)